زبان عمومی و تخصصی در کنکور ارشد عمران

زبان عمومی و تخصصی در کنکور ارشد عمران

 درس زبان در کنکور ارشد عمران درس مهم و تعیین کننده ای است. متاسفانه تعداد زیادی از داوطلبان بدلیل ضعف در این درس آن را از برنامه مطالعاتی خود حذف می کنند! برای همین توصیه می شود با یک برنامه ریزی بلند مدت دانش خود را در درس زبان افزایش داده و به کسب رتبه ای بهتر بیندیشید!

در آزمون ارشد عمران، سوالات درس زبان شامل زبان عمومی و زبان تخصصی مهندسی عمران می باشد که از هر کدام ۱۵ سوال طرح می شود.

 

سوالات زبان عمومی شامل دو بخش است:

PART A: Vocabulary که اختصاص به لغات زبان عمومی دارد. این بخش شامل ۱۰ سوال بصورت جملات کوتاه است که دانش داوطلب در این زمینه ارزیابی می شود.

PART B: Cloze Passage که اختصاص به سوالات گرامری دارد. داوطلب در این بخش باید در قالب یک متن عمومی به ۵ سوال گرامری پاسخ دهد.

توجه: منبع سوالات زبان عمومی برای تمامی رشته ها در آزمون کارشناسی ارشد یکسان است، پس برای تسلط بیشتر می توانید از سوالات زبان عمومی رشته های دیگر استفاده کنید!

 

سوالات زبان تخصصی مهندسی عمران هم شامل دو بخش است:

بخش اول که با PART C: Reading Comprehension مشخص شده، اختصاص به سوالات درک مطلب دارد. این بخش از دو Passage (متن) تخصصی مهندسی عمران تشکیل شده که از هر کدام ۵ سوال (جمعا ۱۰ سوال) طرح می شود.

بخش دوم (PART D) سوالات زبان تخصصی شامل ۵ سوال مفهومی است که داوطلب برای پاسخگویی به آنها باید با کلمات و اصطلاحات تخصصی مهندسی عمران در حوزه های مختلف آشنایی داشته باشد.

 

منابع پیشنهادی زبان عمومی
۱- زبان عمومی ارشد (بابک رستمی قراگزلو، انتشارات نصیر)
۲- زبان عمومی (زهرا آهنگر و …، انتشارات سری عمومی)

مطالعه کتب زیر هم برای تسلط بیشتر با واژگان و لغات زبان عمومی پیشنهاد می شود:


۳- ۵۰۴ Absolutely Essential Words
4- 1100 Words You Need to know

منابع پیشنهادی زبان تخصصی مهندسی عمران
۱- زبان تخصصی مهندسی عمران (محمد عزمی، انتشارت سمت)
۲- زبان تخصصی مهندسی عمران (محمد اصفهانی و …، انتشارت سری عمران)

 

توجه ۱: شما می توانید سوالات و اشکالات درس زبان را در تاپیک “رفع اشکال زبان کنکور ارشد ۹۵” مطرح کنید.

توجه ۲: جهت بحث و تبادل نظر پیرامون کتب و منابع مطالعاتی کنکور ارشد عمران به تاپیک “منابع مطالعاتی کنکور ارشد عمران ۹۵” مراجعه کنید.

 

آخرین بروز رسانی: ۹۴/۰۶/۲۳

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت ارشد عمران محفوظ است.