سیویل فایل تبلیغات مهندسی عمران

صفحه 112 از 119 نخستنخست ... 1262102110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,221 به 2,240 از 2377

موضوع: آزمون نظام مهندسی (اخبار و اطلاعات)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,725
    مورد پسند : 5,254 بار در 1,333 پست

آزمون نظام مهندسی (اخبار و اطلاعات)

در این تاپیک به درج اخبار و اطلاع رسانی در مورد آزمون نظام مهندسی پرداخته می شود.

2. Top | #2221

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    NIT
    پسندیده
    11
    مورد پسند : 46 بار در 26 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid-61 نمایش پست ها
    هیچی دیگه؛ یکبار بفرماین، مهندس بینوا تا آخر عمرش از این امتحان به اون امتحان بره و همش در پایه خودش درجا بزنه و هیچی دیگه... یادتون باشه که از این روزا برا شما هم در پیشه ها!
    شرمنده؛ پیشنهادتون قابل قبول نیست! شما همش به فکر تازه واردها هستین و اینهمه مهندس قدیمی رو کنار گذاشتین!
    سلام.
    شايد شما کاملا متوجه منظور من نشديد.
    بحث در جا زدن در پايه نيست.
    مهندسي که به روزه و مطالعه داره و مي تونه براي پايه بالاتر اقدام کنه اصلا بحثي در اين موضوع نداريم. بايد هم اين طور باشه و دقيقا مشکل اينجاست که اينطور نيست.
    بگذاريد اين طوري بگم ، فکر مي کنيد چند درصد از تمام مهندسان داري پروانه با هر سابقه و تجربه اي در تمام پايه ها (3و2و1وارشد) در هر صلاحيتي که دارند (نظارت ، اجرا يا محاسبات) اگه تو آزمون نظام مهندسي تو صلاحيت خودشون شرکت کنند و آزمون هم از همون آيين نامه هايي بياد که پروانشونو با اون گرفتند مي تونند بالاي 50 درصد بزنن؟؟ حالا اينو در نظر بگيريد که تو اين چندين سال آيين نامه ها چقدر تغيير کرده ، حالا فکر مي کنيد چند درصد قبول مي شند؟
    البته اين که آزمون نظام هم مشکلاتي داره و بايد روش بحث بشه جاش اينجا نيست ولي آيين نامه ها رو که بايد قبول داشته باشيم و بهشون پايبند باشيم.
    من به شخصه چنان اشتباهات فاحشي رو از مهندساي داراي پروانه و باتجربه ديدم که برام اصلا باور کردني نبوده ، و اين موارد مربوط به يک شخص خاص هم نبوده که بگيم استثناست. (البته من هيچ گونه ادعاي عالم بودن ندارم دقيقا برعکس ضعف هم دارم از اين نظر ، ولي قبول کنيد مهندس وضع علمي برخي از مهندسان ما اصلا مناسب نيست که مني که در يک سطح متوسط علمي هستم (حتي شايد پايين تر!) اين طور متوجه اشتباهات مي شم) (ضمنا به هيچ عنوان نمي گم اين موضوع عرفه و قصد توهين به هيچ فردي رو ندارم)
    شايد من اشتباه مي کنم ، ولي يادمون نره طراحي و اجراي يک سازه با فرض اين که هيچوقت زلزله نياد خيلي راحت تر و دست پايين تره تا زماني که زلزله وجود داره ، منظورم از اين حرف اينه که زماني که زلزله بياد (خدايي نکرده) تازه مشخص مي شه که طراحي و نظارت و اجراي ساختمون ها در چه سطحيه.
    در صورت بروز اين اتفاق ، فاجعه اي که گريبان گير مردم ميشه تقصير کيه؟ هرچند در چنين شرايطي نمي شه دنبال مقصر گشت ولي بريد تو تاريخ طراحي ها و آيين نامه ها ببينيد ، خواهيد ديد که زلزله هاي بزرگ درسهاي بزرگي رو به مهندسان داده .
    علم دنيا روز به روز داره پ