سیویل فایل کلیدواژه

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 69

موضوع: انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه گرایش سازه

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,698
    مورد پسند : 5,232 بار در 1,324 پست

انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه گرایش سازه

در این تاپیک به بحث و تبادل نظر پیرامون انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه گرایش سازه پرداخته می شود.
    کاربر مقابل پست ADMIN عزیز را پسندیده است: omran88

2. Top | #41

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران-عمران
    نام دانشگاه
    ازاد اهواز
    پسندیده
    24
    مورد پسند : 19 بار در 9 پست
    سلام
    موضوع پایان نامه ام ارشدم با موضوع یکی از دوستان دکترام خیلی نزدیکه این دوستم چند روز دیگه امتحان جامع داره
    اگ اشتباه نگم هفته بعد امتحان کتبی جامع دکتراست دو هفته بعدشم امتحان حضوری و مصاحبه ست
    من شنیدم بعد امتحان جامع میشه کد راهنما بودن گرفت و میخام ازین دوستم به عنوان استاد راهنما استفاده کنم چون استادای خودم با این موضوع اشنایی ندارن و تمایلی م ب قبول این موضوع به عنوان راهنما ندارن

از دوستان کسی خبر داره چقدر بعد از امتحان جامع میشه کد راهنما بودن دریافت کرد ؟
    چقدر زمان میبره تا من بتونم پروپورالمو با این استاد ثبت کنم

3. Top | #42

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- مکانیک خاک وپی
    نام دانشگاه
    آزاداسلامی واحد تهران مرکزی
    پسندیده
    28
    مورد پسند : 110 بار در 87 پست
    سمینارخیلی مهمه موضوع بایدطوری باشه باپایان نامه بخونه
    کاربر مقابل پست neissary عزیز را پسندیده است: Construction Mgmt

4. Top | #43

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    رتبه در کنکور
    ▂▅▇
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران★★★★★
    نام دانشگاه
    (◑.◑)مزخرف ೋღ☃ღೋ
    اینجا اونجا ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡☼ ̴̡ı̴̴̡
    پسندیده
    1,034
    مورد پسند : 705 بار در 379 پست
    دوستان دنبال موضوع فولادی ام که با آباکوس کار کنم و اسون باشه و دردسر نشه.به چیز خاصی هم علاقه ندارم .میشه کمکم کنید؟:khejalat:
    سعی نکن متفاوت باشی! فقط "خوب باش" ....
    خوب بودن به اندازه ی کافی متفاوت است...

5. Top | #44

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - سازه
    نام دانشگاه
    به زودی . . .
    پسندیده
    3,915
    مورد پسند : 1,086 بار در 570 پست
    دوستان بنده بشدت دنبال يه موضوع جديد و كاربردي برا درس سمينار ميگردم
    اگه عزيزي محبت كنه راهنمايي كنه ممنونش ميشم
    از پنجره روزگار به درخت عمر كه مينگرم،خوشتر از ياد خدا ثمري نيست

6. Top | #45

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد تبریز
    پسندیده
    66
    مورد پسند : 53 بار در 28 پست
    سلام دوستان
    بنظر شما موضوع پایان نامه و استاد راهنما چقدر مهمه ، یکی از دوستام گفت خودت رو بزحمت ننداز که ی موضوع سنگین برداری توش بمونی ی موضوع راحت انتخاب کن و استاد هم خیلی مهم نیس که با استادای قدیمی و مطرح برداری با ی استاد تازه کار بردار که میخواد اسم درآره و برا کارت وقت بذاره
    نظر بدین لطفا ؟؟؟؟؟؟؟:7:
    کاربر مقابل پست nshahriar عزیز را پسندیده است: navid-61
    عارفی را پرسیدند جمله ای گو تا بر نگین انگشترمان حک کنیم،گفت حک کنید ((بگذرد))

7. Top | #46

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    سال سوم کارشناسی
    رشته تحصيلي
    omran
    نام دانشگاه
    azad
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    سلام دوستان
    من توی پروژه ام گیر کردم
    2ماهه میگردم هیچی پیدا نمیکنم
    کسی پروژه frp داره بده به من؟

8. Top | #47

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد تبریز
    پسندیده
    66
    ینی کسی نیس اینجا که بتونه به سوالا ج بده ؟؟؟:7:
    همه دارن فقط سوال میپرسن
    لطفا هرکس اطلاعاتی داره در اختیار دیگران هم بذاره:dars-khon2::dars-khon2::Cheshmam-Roshan::Gerye:

9. Top | #48

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    49
    مورد پسند : 32 بار در 21 پست
    چجوری میشه یه سری از پایان نامه ها و سمینار های اخیر 6 ماه گذشته رشته عمران رو خوند؟

من واقعا لازم دارم که یک سری از پایان نامه ها و موضوعاتشونو بدونم که بر اساس اون بتونم تصمیم بگیرم رو چی کار کنم. یه سری پایان نامه خارجی خوندم ولی اونها بیشتر کارهای تحقیقاتی هست که کمترینشون با بودجه 25 هزار دلاری انجام شده و اصلا شرایط و امکانات انجام آزمایشاتش در ایران نیست.
    واقعا برام سواله که ما ایرانیها با این امکانات کم راجع به چیز هایی سمینار و پایان نامه و تز دکترا می نویسیم ؟ تو رو خدا یه راهی بگید یه سری از این پایان نامه ها رو بتونم بخونم.

10. Top | #49

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    .
    نام دانشگاه
    .
    پسندیده
    2,097
    مورد پسند : 2,992 بار در 1,267 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط nshahriar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظر شما موضوع پایان نامه و استاد راهنما چقدر مهمه ، یکی از دوستام گفت خودت رو بزحمت ننداز که ی موضوع سنگین برداری توش بمونی ی موضوع راحت انتخاب کن و استاد هم خیلی مهم نیس که با استادای قدیمی و مطرح برداری با ی استاد تازه کار بردار که میخواد اسم درآره و برا کارت وقت بذاره
    نظر بدین لطفا ؟؟؟؟؟؟؟:7:
    سلام
    منم با نظر دوستتون کاملا موافقم ، در کل هنگام انجام پایان نامه نباید زیاد رو کمک استاد حساب باز کنی ، پس موضوعی انتخاب کن که توش نمونی
    موفق باشی

11. Top | #50

عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    .
    نام دانشگاه
    .
    پسندیده
    2,097
    مورد پسند : 2,992 بار در 1,267 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط vvahid نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی پروژه ام گیر کردم
    2ماهه میگردم هیچی پیدا نمیکنم
    کسی پروژه frp داره بده به من؟
    سلام
    چه جور پروژه ای ؟ پروژه و مقاله در زمینه frp خیلی زیاده و موضوع یکم قدیمی شده ، اگه بیشتر توضیح بدین که دقیقا در چه زمینه ای نیاز به کمک دارین بنده در خدمتم

12. Top | #51

عنوان کاربر
    مدیر بخش زبان
    رتبه در کنکور
    1735 کنکور 1390
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-زلزله
    نام دانشگاه
    محقق اردبیلی
    پسندیده
    1,463
    مورد پسند : 1,377 بار در 722 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط alex_the lion نمایش پست ها
    چجوری میشه یه سری از پایان نامه ها و سمینار های اخیر 6 ماه گذشته رشته عمران رو خوند؟

من واقعا لازم دارم که یک سری از پایان نامه ها و موضوعاتشونو بدونم که بر اساس اون بتونم تصمیم بگیرم رو چی کار کنم. یه سری پایان نامه خارجی خوندم ولی اونها بیشتر کارهای تحقیقاتی هست که کمترینشون با بودجه 25 هزار دلاری انجام شده و اصلا شرایط و امکانات انجام آزمایشاتش در ایران نیست.
    واقعا برام سواله که ما ایرانیها با این امکانات کم راجع به چیز هایی سمینار و پایان نامه و تز دکترا می نویسیم ؟ تو رو خدا یه راهی بگید یه سری از این پایان نامه ها رو بتونم بخونم.
    فک کنم میتونی بری ایران داک فک کنم حضورا یاددداشت بردااری کنی.

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    کاربر مقابل پست sabokbal عزیز را پسندیده است: alex_the lion
    ترجمه حرفه ای متون تخصصی رشته عمران

13. Top | #52

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    49
    مورد پسند : 32 بار در 21 پست
    +بچه ها پیشنهادتون برای مضوع سمینار سازه چیه؟ یکی دوتا واژه پیشنهاد بدید سرچ کنم.

14. Top | #53

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    140
    مورد پسند : 43 بار در 23 پست
    سلام دوستان
    موضوع سمینار درس طرح لرزه ای من، اثر ضربه ی ناشی از زلزله های نزدیک گسل روی رفتار انواع سازه ها هست ،کسی میتونه کمک کنه.
    قبلا و قلبا از همکاری شما با اینحانب کمال تشکر را دارم :-)

15. Top | #54

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    azad university
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 35 بار در 14 پست
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من ترم اول سازه هستم و میخام از تابستون رو پایان نامه ام کار کنم از دوستان کسی هست که بتونه در انتخاب موضوعش راهنماییم کنه علاقه ام بیشتر بر روی زلزله است با تشکر

16. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد تبریز
    پسندیده
    66
    سلام دوستان میخوام بدونم ansys بهتره برا پایان نامه یا abaqus ؟
    استاد میگه با یکی از اینا برو کار کنه خودش انسیس بلده میگه اگه جایی اشکال داشتی میتونم بگم ولی آباکوس بلد نیستم

17. Top | #56

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- آب
    نام دانشگاه
    صنعتی اصفهان
    پسندیده
    1,905
    مورد پسند : 2,266 بار در 891 پست
    سلام دوستان میخوام بدونم ansys بهتره برا پایان نامه یا abaqus ؟
    استاد میگه با یکی از اینا برو کار کنه خودش انسیس بلده میگه اگه جایی اشکال داشتی میتونم بگم ولی آباکوس بلد نیستم
    سلام.درکل هر دو صرفاً ابزار هستند. مثل اینکه شما بپرسید که برای باز کردن یک پیچ آچار فرانسه بهتره یا انبر دست؟

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود اینست که مبنای هر دو نرم افزار روش اجزاء محدود میباشد.
    لذا اینگونه نیست که گفته شود مثلا یک مسئله با آباکوس جواب های درست میدهد اما با انسیس جواب های غلط! به عبارت دیگر چنانچه یک مسئله را به دو اپراتور ماهر نرم افزارهای آباکوس و انسیس بدهیم تا آن را حل کنند، جواب های هر دو یکسان خواهد شد. البته اختلاف اندکی در دقت جواب این دو نرم افزار وجود خواهد داشت که آن هم برمیگردد به الگوریتم و روش حل معادلات در این دو نرم افزار.
    این دو نرم افزار به نوعی رقیب یکدیگر میباشند لذا در هرکدام برخی آپشنها وجود دارد که در دیگری نیست.
    مثلا مبحث XFEM که تئوری آن تازه در سال ۱۹۹۹ مطرح شده است، در نرم افزار آباکوس وجود داشته اما
    در انسیس وجود ندارد . و یا قابلیت تعریف مواد هوشمند – Smart Material در انسیس وجود دارد اما در آباکوس می بایست با کدنویسی آنرا تعریف کرد. البته تقریبا ۸۵ % قابلیتهای این دو نرم افزار یکسان است.
    مهمترین مزیتی که نرم افزار آباکوس نسبت به انسیس دارد اینست که این نرم افزار بسیار کاربر دوست تر از انسیس میباشد . بدین معنی که روند مدلسازی یک مسئله مهندسی مشخصی که هر دو نرمافزار قابلیت تحلیل آن را داشته باشند، در آباکوس بسیار بسیار راحتتر از انسیس است.

در حال حاضر نرم افزارهای مهندسی کتیا، سالیدورکس و آباکوس متعلق به یک کمپانی می باشند (در هر سه قابل رویت است). لذا ارتباط بسیار خوبی میان این سه نرم افزار مهندسی وجود دارد. شاید به همین علت است که نرم افزار اباکوس را یک نرم افزار مهندسی و انسیس را یک نرم افزار آکادمیک می نامند. یعنی در تحلیل مسائل صنعتی (در مقایسه با مسائل پژوهشی) نرم افزار آباکوس ترجیح داده میشود.

یکی از مزیت های نرم افزار انسیس، کاربری آسان با زبان برنامه نویسی پارامتریک آن یعنی APDL می باشد.
    بدین معنی که تحلیل پارامتریک مسائل به کمک این زبان بسیار راحت تر از تحلیل آنها به زبان Python در آباکوس می باشد. البته ناگفته نماند که قابلیتهای تحلیل پارامتریک به زبان Python در آباکوس بسیار فراتر از APDL انسیس می باشد. اما کار کردن با Python آباکوس بسیار دشوارتر از APDL انسیس است.

tafavot.net

موفق باشی
    ویرایش توسط ALI-JAVAN : 1395/10/15 در ساعت 12:42
    2 کاربر پست ALI-JAVAN عزیز را پسندیده اند . ala,nshahriar
    بیخیال دیروز، بیخیال فردا... الان وقتشه!!!

18. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد تبریز
    پسندیده
    66
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI-JAVAN نمایش پست ها
    سلام.درکل هر دو صرفاً ابزار هستند. مثل اینکه شما بپرسید که برای باز کردن یک پیچ آچار فرانسه بهتره یا انبر دست؟

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود اینست که مبنای هر دو نرم افزار روش اجزاء محدود میباشد.
    لذا اینگونه نیست که گفته شود مثلا یک مسئله با آباکوس جواب های درست میدهد اما با انسیس جواب های غلط! به عبارت دیگر چنانچه یک مسئله را به دو اپراتور ماهر نرم افزارهای آباکوس و انسیس بدهیم تا آن را حل کنند، جواب های هر دو یکسان خواهد شد. البته اختلاف اندکی در دقت جواب این دو نرم افزار وجود خواهد داشت که آن هم برمیگردد به الگوریتم و روش حل معادلات در این دو نرم افزار.
    این دو نرم افزار به نوعی رقیب یکدیگر میباشند لذا در هرکدام برخی آپشنها وجود دارد که در دیگری نیست.
    مثلا مبحث XFEM که تئوری آن تازه در سال ۱۹۹۹ مطرح شده است، در نرم افزار آباکوس وجود داشته اما
    در انسیس وجود ندارد . و یا قابلیت تعریف مواد هوشمند – Smart Material در انسیس وجود دارد اما در آباکوس می بایست با کدنویسی آنرا تعریف کرد. البته تقریبا ۸۵ % قابلیتهای این دو نرم افزار یکسان است.
    مهمترین مزیتی که نرم افزار آباکوس نسبت به انسیس دارد اینست که این نرم افزار بسیار کاربر دوست تر از انسیس میباشد . بدین معنی که روند مدلسازی یک مسئله مهندسی مشخصی که هر دو نرمافزار قابلیت تحلیل آن را داشته باشند، در آباکوس بسیار بسیار راحتتر از انسیس است.

در حال حاضر نرم افزارهای مهندسی کتیا، سالیدورکس و آباکوس متعلق به یک کمپانی می باشند (در هر سه قابل رویت است). لذا ارتباط بسیار خوبی میان این سه نرم افزار مهندسی وجود دارد. شاید به همین علت است که نرم افزار اباکوس را یک نرم افزار مهندسی و انسیس را یک نرم افزار آکادمیک می نامند. یعنی در تحلیل مسائل صنعتی (در مقایسه با مسائل پژوهشی) نرم افزار آباکوس ترجیح داده میشود.

یکی از مزیت های نرم افزار انسیس، کاربری آسان با زبان برنامه نویسی پارامتریک آن یعنی APDL می باشد.
    بدین معنی که تحلیل پارامتریک مسائل به کمک این زبان بسیار راحت تر از تحلیل آنها به زبان Python در آباکوس می باشد. البته ناگفته نماند که قابلیتهای تحلیل پارامتریک به زبان Python در آباکوس بسیار فراتر از APDL انسیس می باشد. اما کار کردن با Python آباکوس بسیار دشوارتر از APDL انسیس است.

tafavot.net

موفق باشی
    خیلیممنونتوضیحات بسیارعالی دادین
    من چون اصلا با هیچ کدوم از این نرم افزار ها کار نکردم اطلاع ندارم بخشهایی که گفتین برا من چقدر میتونه اهمیت داشته باشه موضوع من " دیوار برشی مرکب " هست با این شرایط شما کدوم رو به بنده پیشنهاد میدین و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که خود استاد راهنما به انسیس تسلط کامل دارن
    کاربر مقابل پست nshahriar عزیز را پسندیده است: ALI-JAVAN

19. Top | #58

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- آب
    نام دانشگاه
    صنعتی اصفهان
    پسندیده
    1,905
    مورد پسند : 2,266 بار در 891 پست
    خیلیممنونتوضیحات بسیارعالی دادین
    من چون اصلا با هیچ کدوم از این نرم افزار ها کار نکردم اطلاع ندارم بخشهایی که گفتین برا من چقدر میتونه اهمیت داشته باشه موضوع من " دیوار برشی مرکب " هست با این شرایط شما کدوم رو به بنده پیشنهاد میدین و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که خود استاد راهنما به انسیس تسلط کامل دارن
    خواهش میکنم.
    همونطور که گفتم با هردو میتونید این کار رو بکنید. اما من در پایان نامه های دوستان بیشتر با آباکوس دیدم که مدل سازی کردن. شما بهتره ببینید که آیا موضوع شما ادامه کار دانشجوهای قبلی استادتون بوده یا خیر؟ چون اگر پیشتر دانشجویی روی موضوع دیورا برشی کار کرده بهتر است مدل نفر قبلی را بگیرید و آن را توسعه دهید. این کار شما رو خیلی جلو خواهد انداخت.
    موفق باشید
    کاربر مقابل پست ALI-JAVAN عزیز را پسندیده است: nshahriar
    بیخیال دیروز، بیخیال فردا... الان وقتشه!!!

20. Top | #59

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد تبریز
    پسندیده
    66
    از دوستان کسی تبریز هست که آباکوس یاد بده ؟ یا اگه کسی رو میشناسین لطفا معرفی کنین برا پایان نامه م میخام

21. Top | #60

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    ...........
    پسندیده
    187
    مورد پسند : 238 بار در 173 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI-JAVAN نمایش پست ها

tafavot.net

موفق باشی
    با سلام. ضمن تائید اکثر مطالب جنابعالی، لازم به ذکر است که در حالت کلی نرم افزار انسیس از نظر سیالاتی از جمله انسیس فلوئنت برتر بوده ولی آباکوس قدرت جامداتی بهتری دارد. تفاوت دیگر استفاده از زبان قدرتمند و به روز پایتون در نرم افزار آباکوس است که سازگاری مطلوبی با دیتابیس نرم افزار اباکوس دارد که نسبت به APDL در انسیس برتر می باشد.
    2 کاربر پست #4ci# عزیز را پسندیده اند . ALI-JAVAN,nshahriar
    ***هر کجا هستم، باشم......آسمان مال من است***
    **مشاوره انجام پروژه با آباکوس**

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)