سیویل فایل کلیدواژه

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 158

موضوع: تبادل نظر پس از اعلام ننایج اولیه کنکور ارشد 97

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,696
    مورد پسند : 5,231 بار در 1,323 پست

تبادل نظر پس از اعلام ننایج اولیه کنکور ارشد 97

کاربران گرامی می توانند در این تاپیک به بحث و تبادل نظر پیرامون اعلام نتایج اولیه بپردازند.

توجه: جهت درج کارنامه خود صرفا از طریق تاپیک زیر اقدام کنید:
    نتایج اولیه (کارنامه) کنکور ارشد عمران 97
    کاربر مقابل پست ADMIN عزیز را پسندیده است: Hassan Alv96

2. Top | #41

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    بیرجند
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنین
    با رتبه 1600 چه دانشگاه هایی میشه قبول شد؟
    گرایش ژئوتکنیک ، منابع آب ، محیط زیست ، مدیریت ساخت ، راه ،حمل و نقل

3. Top | #42

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    رتبه در کنکور
    890 سال 91
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران-عمران
    نام دانشگاه
    شیراز
    پسندیده
    9
    مورد پسند : 23 بار در 6 پست
    به نظر خودمم واقعا مسخرست ، فک نمیکردم انقد تاثیر داشته باشه واقعا . ولی چون خاک شیراز میخام برم زیاد حق بقیه ضایع نمیشه

ممنون واسه اطلاع رسانی خوبتون

نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستانی که امسال کنکور دادن. لازمه نکته ای رو روشن کنم تا هنگام اعلام نتایج نهایی شوکه نشید حتما تا الان به اختلاف دو رتبه اعلامی در سهمیه و بدون سهمیه توجه کردید . جایی که این اختلاف معنا دار شده به عنوان مثال در سال 84 برای رتبه های حوالی 300 این عدد حدود 2 بود (299 در سهمیه و 301 بدون سهمیه) یا در همین کنکور سال قبل (96) برای رتبه های حوالی 1000 حدود 20 بود (رتبه در سهمیه 1071 بدون سهمیه 1093) و اما امسال به عنوان نمونه رتبه درسهمیه 754 و رتبه بدون سهمیه 871 !!!!!!!!!!!!!! یعنی حدود 120 علت چیه؟
    در بند د صفحه یک دفترچه انتخاب رشته:
    سهمیه ایثارگران
    1. 25 درصد برای شهدا جانبازان بالای 25 درصد و آزادگان. تا این جا مثال سال های قبله و اما از این جا به بعد که تازه تصویب شده و از امسال اعمال شده ( در سال های قبل حدود دو درصد از این 25 درصد توسط عزیزانمون پر میشد)
    2. 5 درصد به جانبازان زیر 25 درصد و شش ماه خدمت داوطلبانه . (خوب پنج درصد که چیزی نیست و اما بند بعد
    3. اگر سهمیه 25 درصدی ها توسط خودشون پر نشه سهمیه باقی مانده ابتدا به 5 درصدی ها و سپس به سایرین میرسه.
    دسته اول که سهمیه 25 درصدی داشتن عملا 2 تا سه درصد بیشتر نبودن اما شرایط جدید و دست پایین برای ایثارگران طبق بند 2 و 5 درصد با بند 3 میشه 30 درصد که حالا حتما بوسیله این عزیزان پر میشه
    این یعنی در هر کد رشته عملا 25 + 5 یعنی 30 درصد برای سهمیه ها هستش .
    به عنوان مثال دوست عزیزی که رتبه سهمیش 62 هست و رتبه کلش 628 کاربر عزیز (wayne_rymd8) میتونه برای قبولیش تقریبا تو این دسته از رشته ها مطمئن باشه :
    در یکی از سه رشته ژئوتکنیک سازه زلزله در 4 دانشگاه برتر تهران دوره روزانه قبول بشه (تهران شریف امیر کبیر علم و صنعت ) چرا؟ به این علت که جمع پذیرش در این دانشگاه ها برای سه رشته گفته شده 176 نفر ظرفیت هست که 30 درصدش میشه 53 نفر (تازه از 53 نفر بیشتر چون برای هر کدرشته اگر این 5 درصد به 0.5 هم برسه به بالا گرد میشه مثلا اگر در کد رشته ای 10 نفر ظرفیت باشه ( ژئوتکنیک امیرکبیر) 25 درصدش میشه 2.5 نفر به 3 گرد میشه و 5 درصدش میشه 0.5 نفر که اون هم به یک گرد میشه (طبق متن دفترچه) اگر ازاون سه نفر چیزی باقی بمونه به این یک نفر اضافه میشه و عملا 30 درصد این ده نفر میشه 4 نفر !!!!!) رتبه 628 کلی عملا نمیتونه ملاک قرار نمیگیره.
    برای اینکه بحث یک مقدار روشن تر بشه من از روی دفترچه یک سری عدد و رقم استخراج کردم. حدود پذیرش برای کد رشته محل های پر طرفدار تو دانشگاها های خوب تهران و شیراز و مشهد و اصفهان حدود 1000 نفر میشه (شبانه شهرستان ها در تمامی رشته ها و شبانه رشته های کم طرفدار در دانشگاه های واقع در تهران رو حساب نکردم) حدود 35 تا 40 درصد برای دوستان سهمیه ای میشه حدود 350 تا400 نفر. که رتبه کلی این دسته از داوطلبین به طور متوسط حدود 6 تا 7 برابر رتبه سهمیشون هست( برای رتبه های پایین البته حدود 10 برابر مثلا 62 در سهمیه و 628 کلی، یا 120 سهمیه و حدود 900 کلی) . اگر همین حساب رو انجام بدید می بینید برای کسی که رتبه 400 سهمیه رو داره و میتونه تو اون دانشگاه های خوب قبول بشه رتبه کلیش حدود 7*400 یعنی 2800 خواهد بود و از این 1000 نفر ظرفیت رشته های خوب حدود 600 نفر برای بقیه میمونه که حالا میتونن با رتبه در سهمیه خودشون حساب کنند ببین حدودا کجا قبول میشن یعنی به طور حدودی قبولی رتبه سهمیه معمولی 700 امسال مثل قبولی 1100 پارسال میشه (رتبه قبولی سال قبل رو 0.65 برابر کنید میشه قبولی امسال)
    ببخشید طولانی شد سعی کردم جوری توضیح بدم تا دوستان همین الان شوکه بشن نه هنگام اعلام نتایج نهایی
    دوستان تنها موردی که باعث این وضعیت میشه بند 3 هست که میشه با اطلاع رسانی و توجیه دوستانتون در سایر رشته ها (برق مکانیک مدیریت و ..... ) اون رو تبدیل به مطالبه و اعتراض سراسری کرد و یا با مراجعه به دیوان عالی عدالت اداری و با یک دستور موقت از اجراش جلوگیری کرد.
    البته جای امیدواری هست چون خودشون هم فهمیدند که چه کار کردند برای همین در قسمت تذکرات مهم بند 3 آورده شده :
    سهمیه های فوق بر اساس قوانین و مقررات فعلی بوده و در صورت هرگونه تغییر در این سهمیه ها توسط مراجع ذیصلاح ضوابط و مقررات اعمالی اطلاع رسانی خواهد شد.
    کاربر مقابل پست wayne_rymd8 عزیز را پسندیده است: el_1362

4. Top | #43

عنوان کاربر
    رتبه برتر کنکور ارشد 94
    رتبه در کنکور
    34
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی حمل و نقل
    نام دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف
    پسندیده
    1,098
    مورد پسند : 786 بار در 269 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali-Arianpour نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب مهندس رحیمی عزیز
    من سال 90 کنکور ارشد شرکت کردم و اون موقع رتبم 1260 شد و صنعتی اصفهان آب قبول شدم ، با متاهلی و کار و سخت گیری های عجیب استاد ها نمی تونستم نمره های خوبی بیارم
    ترم دوم انصراف دادم و رفتم دنبال خدمت سربازی و بعدش کار. 7 سال از اون موقع می گذره و با پیشنهاد خانومم دوباره امسال ارشد شرکت کردم.ولی مشکل عمده من برای درس خوندن این بود که جانشین سرپرست کارگاه بودم و مسئولیت سنگین یک پروژه 30 میلیاردی و تایم کاری در روز 12 ساعت .بعد کار هم باید وقت کافی برای خانواده صرف می کردم.بدتر از همه خیلی از مطالب با گذز زمان از ذهنم پاک شده بود.تا اینکه بعد از مسافرت عید یکی از دوستان قدیمی تو اینستاگرام برام پیغام فرستاد و شروع کردیم به چت کردن و میگفت که داره دکتری میخونه و آخرش شمارشو بهم داد،دیدم مال آمریکاس.زنگ زدم کد Ohio بود.ایشون آخرین بازمانده از رفیقای دوران کارشناسیم بود که 2017 رفته بود.واقعا ناراحت شدم از دست خودم که چرا ادامه تحصیل ندادم و چرا مثل رفیقام نرفتم؟!از 20 فروردین امسال(97 )شروع کردم درس خوندن و گفتم امسال یه کنکور همینجوری الکی میدیم ببینیم عیارمون در چه حدیه و سال بعد خوب می خونم و قبول می شم.تو اینترنت که دنبال راه حل سریع برای خوندن درسها بودم جزوه های شما را پیدا کردم.جزوه خاک و سیالات شما را 2 هفته مونده به کنکور خوندم و هر فصل که می خوندم سوالای 5 سال اخیر کنکور را برای اون فصل حل می کردم.تا اینکه در 2 هفته نتیجه جالبی گرفتم.رتبم شد957 که به نظرم بشه دوباره انتخاب رشته کرد.آخر جزوه هاتون نوشته بودید اگر براتون مفید دعام کنید.من همیشه بابت زحماتتون دعا گوی شما هستم.واقعا جزوات کامل و مفیدی هستن که تقریبا 95 درصد مطالب کنکور را پوشش میده.
    سپاسگزارم
    سلام خوب هستین ان شا الله؟
    طاعاتتون مقبول درگاه احدیت

واقعا خوشحال شدم که این سخنان رو از شما شنیدم. برای من واقعا باعث افتخاره که جزواتم تونسته کمک بهتون بکنه در کنکور ارشدتون. واقعا با ارزش ترین هدیه ای که می تونم تو زندگیم بگیرم همین خوشحالی شما و امثال شماست که واقعا برای من یک دنیا ارزشه

خیلی ممنون از ابراز محبت تون
    امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید
    آرزوی قلبی بنده موفقیت تک تک شما عزیزان هستش

رحیمی
    کاربر مقابل پست MostafaHRB عزیز را پسندیده است: TheOne
    خلاصه ها+فایل های مشاوره تخصصی کنکور بنده هم اکنون در آدرس زیر قابل دریافت است:

http://arshadeomran.ir/forum/thread1179.html

5. Top | #44

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    14
    مورد پسند : 6 بار در 1 پست
    سلام خسته نباشید
    به نظرتون با رتبه 1019 احتمال قبولی توی یکی از دانشگاه های تهران یا فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان وجود داره به صورت روزانه ؟
    رشتش زیاد فرق نداره چون کلا میخوام بدونم احتمالش هست در حالت کلی یا نه ؟

6. Top | #45

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    سال آخر کارشناسی
    رشته تحصيلي
    Civil Engineering
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    75
    مورد پسند : 25 بار در 18 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.b نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    به نظرتون با رتبه 1019 احتمال قبولی توی یکی از دانشگاه های تهران یا فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان وجود داره به صورت روزانه ؟
    محیط زیست خواجه-راه آهن علم و صنعت-سازه خوارزمی-به احتمال 50 درصد کل رشته های شهید بهشتی(البته میگما من اینا رو برحسب قبولی های چند ساله اخیر میگم یه وقت امسال اون 5 درصد رو اعمال کنن من مسئولیت قبول نمیکنم!)

7. Top | #46

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران عمران
    نام دانشگاه
    اشراق بجنورد
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 12 بار در 5 پست
    دوستان من معدل کاردانیمو به اشتباه 75صدم بالا زدم در حالی که معدل کارشناسیمو دقیق زدم.
    حال می خوام بدونم اگه من معدل کاردانیمو اصلاح کنم تقریبا چقد تو رتبم تاثیر داره?کم یا زیاد?

8. Top | #47

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه هیدرولیک
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    15
    مورد پسند : 29 بار در 15 پست
    سلام خسته نباشید
    به نظرم فقط محیط زیست فردوسی شانس دارید

9. Top | #48

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    14
    مورد پسند : 6 بار در 1 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hassan Alv96 نمایش پست ها
    محیط زیست خواجه-راه آهن علم و صنعت-سازه خوارزمی-به احتمال 50 درصد کل رشته های شهید بهشتی(البته میگما من اینا رو برحسب قبولی های چند ساله اخیر میگم یه وقت امسال اون 5 درصد رو اعمال کنن من مسئولیت قبول نمیکنم!)
    ظلمه خدایی . چندین برابر رتبه تغییر میکنه. یه سوال دیگه هم داشتم اینکه مثلا من اولویت پنجاهمم باشه ژيو تکنیک یا زلزله بابلسر . بعد یکی با رتبه بدتر از من بیاد اولویت های اولش ژیو تکنیک یا زلزله بابلسر باشه اونوقت شانس کی بیشتره ؟ یعنی مثلا ترتیب اولویتا خیلی اهمیت داره واسشون تو گزینش یا نگاه میکنن کی رتبش بهتره اونو قبول میکنن ؟

10. Top | #49

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    اورمیه
    پسندیده
    21
    مورد پسند : 14 بار در 5 پست
    به طور خلاصه برای قبولی ها و در مقایسه با سال قبل دو ستان سهمیه ای رتبه در سهمیه رو درعدد 2.9 ضرب کنند و با رتبه سال قبل مقایسه کنند و دوستان معمولی رتبه در سهمیه امسالشون رو حدود 1.5 برابر کنند با سال های قبل مقایسه کنند. تا رتبه های حدود 2000 اینطوریه
    برای شما میشه قبولی رتبه های حدود 1700 پارسال
    این ضریبها رو از رو چه حسابی میگید؟
    من فکر میکنم اون سهمیه بندی که میگید انجام شده و تو خیلی موارد چند هزار رتبه هم افراد رو جابجا کرده، ولی دیگه هرچی بوده اعمال شده و این رتبه ها که اعلام شدن، رتبه های نهایی هستن، مثلا تو همین انجمن هم هستن دوستانی که کلی رتبه در کشورشون با سهمیشون فرق کرده، اینا رو اعمال کردن که اینطور شده، اگه یه بارم بخوان موقع انتخاب رشته سهمیه بزنن که اون موقع میشه دو مرحله!
    چیزی که مشهوده اینه که برای یه سری افراد که تعدادشون کم هم نیست، تفاوت خیلی زیادی در رتبه ای که کسب کردن و رتبه ای که هدیه داده شده هست، ولی دیگه اون هدیه یا هرچی که اسمش باشه اعمال شده و تموم شده، الان رتبه ها، رتبه های نهایی هستن و منطقی نیست که بخواد از این به بعد رتبه ها جابجا بشه.

11. Top | #50

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    ازاد کرج
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 13 بار در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط farsad73 نمایش پست ها
    دوستان من معدل کاردانیمو به اشتباه 75صدم بالا زدم در حالی که معدل کارشناسیمو دقیق زدم۵.
    حال می خوام بدونم اگه من معدل کاردانیمو اصلاح کنم تقریبا چقد تو رتبم تاثیر داره?کم یا زیاد?
    دوست عزیز تاثیر کمی داره, حتما معدلتونو اصلاح کنین وگرنه ثبت نامتون نمیکنن.

12. Top | #51

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    سال آخر کارشناسی
    رشته تحصيلي
    Civil Engineering
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    75
    ظلمه خدایی . چندین برابر رتبه تغییر میکنه. یه سوال دیگه هم داشتم اینکه مثلا من اولویت پنجاهمم باشه ژيو تکنیک یا زلزله بابلسر . بعد یکی با رتبه بدتر از من بیاد اولویت های اولش ژیو تکنیک یا زلزله بابلسر باشه اونوقت شانس کی بیشتره ؟ یعنی مثلا ترتیب اولویتا خیلی اهمیت داره واسشون تو گزینش یا نگاه میکنن کی رتبش بهتره اونو قبول میکنن ؟
    ترتیب مهم نیست اولویت با رتبه است

13. Top | #52

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه هیدرولیک
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط TheOne نمایش پست ها
    من فکر میکنم اون سهمیه بندی که میگید انجام شده و تو خیلی موارد چند هزار رتبه هم افراد رو جابجا کرده، ولی دیگه هرچی بوده اعمال شده و این رتبه ها که اعلام شدن، رتبه های نهایی هستن، مثلا تو همین انجمن هم هستن دوستانی که کلی رتبه در کشورشون با سهمیشون فرق کرده، اینا رو اعمال کردن که اینطور شده، اگه یه بارم بخوان موقع انتخاب رشته سهمیه بزنن که اون موقع میشه دو مرحله!
    چیزی که مشهوده اینه که برای یه سری افراد که تعدادشون کم هم نیست، تفاوت خیلی زیادی در رتبه ای که کسب کردن و رتبه ای که هدیه داده شده هست، ولی دیگه اون هدیه یا هرچی که اسمش باشه اعمال شده و تموم شده، الان رتبه ها، رتبه های نهایی هستن و منطقی نیست که بخواد از این به بعد رتبه ها جابجا بشه.
    سلام ببینید دوست عزیز شما یک گروه از رشته های پر طرفدار که زودتر تکمیل میشوند و با ظرفیت 1000 نفر در نظر بگیرید. الان سازمان سنجش میاد و این 1000 تا ظرفیت رو به دو دسته 350 و 650 تایی تبدیل می کنه و متقاضی ها نیز در دو دسته سهمیه ایثارگران و سهمیه عادی تقسیم می شوند که بالتبع هر کدوم از داوطلبان علاوه بر رتبه در سهمیه مربوطه یک رتبه کلی هم دارند) حالا متقاضی های ایثارگر با سهمیه ایثارگر برای ظرفیت ایثارگر و مقاضی معمولی با سهمیه معمولی برای ظرفیت معمولی گزینش میشوند و چون با مصوبه جدید تعداد ایثارگر های مشمول سهمیه زیاد شدند دیگر اون 350 تا ظزفیت ایثارگر باقی مانده ای نداره تا به افراد عادی برسه.
    حالا مثلا شما امسال رتبه کلی 900 دارید و در سهمیه 780 خوب در واقع شما با سایر دوستان هم سهمیتون برای ظرفیت خوداتون یعنی 650 نفر رقابت دارید و طبیعی که از رقابت جا میمونید در حالیکه اگر همین رتبه کلی 900 رو پارسال داشتید با این رتبه برای ظرفیت 1000 نفر رقابت میکردید و طبیعی که جایی برای قبولی شما وجود داشت. به عبارت دیگر از نظر ارزش رتبه برای قبولی، 650 سهمیه امسال مثل 1000 سال قبل میشه به همین راحتی و از اون طرف ایثارگری که رتبه در سهمیه ایثارگری 350 داره (و احتمالا رتبه کلی 3200 تا 3500) در این گروه از رشته ها قبول میشه یعنی 300 ایثارگر مثل 1000 پارسال قبول میشه(به عبارت دیگر باید این واقعیت تلخ رو پذیرفت که قبولی 3000 بدون سهمیه یک ایثارگر با قبولی 800 یک فرد معمولی یکسان هست البته به شرط اینکه 70 درصد تراز آخرین فرد قبول شده رو کسب کننده که معمولا همین هم هست)
    من نگفتم سازمان سنجش رتبه ها رو ضرب و تقسیم میکنه بلکه معیاری دادم تا با پارسال مقایسه کنید میدونم پذیرش این امر سخته حتی برای کسانی که کنکور نداشتند. ولی اتفاقی که افتاده.

14. Top | #53

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    سال آخر کارشناسی
    رشته تحصيلي
    Civil Engineering
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط TheOne نمایش پست ها
    کاش اینجور که میگین باشه وگرنه خیلی بد میشه برای همه نه تنها رتبه های زیر 1000 بلکه برای رتبه برتر هام که بین شریف و تهران موندن خیلی بد میشه.

15. Top | #54

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه هیدرولیک
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hassan Alv96 نمایش پست ها
    کاش اینجور که میگین باشه وگرنه خیلی بد میشه برای همه نه تنها رتبه های زیر 1000 بلکه برای رتبه برتر هام که بین شریف و تهران موندن خیلی بد میشه.
    نه دوست عزیز متاسفانه این جور نیست و همونطور که بالا توضیح دادم امسال با نتایج نهایی عجیبی مواجه میشید _خیلی ساده تو پست 54 توضیح دادم

16. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    سال آخر کارشناسی
    رشته تحصيلي
    Civil Engineering
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    75
    نه دوست عزیز متاسفانه این جور نیست و همونطور که بالا توضیح دادم امسال با نتایج نهایی عجیبی مواجه میشید _خیلی ساده تو پست 54 توضیح دادم
    شما واقعا مطمئنید؟به نظرتون چکار میشه کرد؟نامه امضا کنیم بفرستیم قبول میکنن؟من دیگه عقلم جایی قد نمیده
    کاربر مقابل پست Hassan Alv96 عزیز را پسندیده است: el_1362

17. Top | #56

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه هیدرولیک
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    15
    بزار یه خاطره ای برات تعریف کنم سال 84 که ما ارشد علم وصنعت بودیم اومدن برای ورودی های ارشد 83 قانون پایان نامه از 18 و بقیه نمره با مقاله اعمال کردن (ترم 4 موقع دفاع بدبختا شوکه شدن) خلاصه پیگیری و به ما گفتن بیان شما هم نامه امضا کنید ما پشت گوش انداختیم گفتیم برای ما که از این خبرا نیست اسفند 85 حوالی دفاع ما که شد قانون دادن که حالا برای شما پایان نامه 17 بقیش مقاله پذیرفته شده هر چقدر هم از شهریور دیرتر دفاع کنید ماهی نیم نمره تا یک نمره تجمعی از پایان نامه کسر میشه و به این صورت فاتحه نمره پایان نامه خونده شد و جالب اینکه این قبیل تصمیمات در تمامی دانشگاه ها گرفته میشد تا اینکه بعد از این هفت هشت سال دیوان عدالت اداری جلوی کسر نمره از پایان نامه برای دفاع بعد از ترم 4 رو گرفت.
    حالا برگردیم سر سوال شما چیکار میشه کرد جواب اینه که از شما گذشت درس عبرت میشید برای نسل بعدی تازه تو نظرات سایت مربوط به دوستان ایثارگر دعوا سر اینه که مثلا ما 4 ماه جبهه رفتیم با اون هایی که شش ماه رفتن چه فرقی دارن؟ داداش اوضاع از این حرفا خرابتره حالا شما قضیه رو برای دوستانتون تو بقیه رشته ها و کنکوری های سایر مقاطع باز کنید بالاخره اگر یک موج اعتراضی شکل بگیره و به لطف خدا اجرای این کار متوقف بشه و پذیرش ها با همون رتبه های کلی انجام بشه.
    ویرایش توسط el_1362 : 1397/03/12 در ساعت 07:15

18. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    ارومیه
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    سلام،
    با رتبه ی 844 محیط زیست کدوم دانشگاه های تهران رو می شه آورد؟

19. Top | #58

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    مازندران
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 3 پست

امید

سلام به دوستان عزیز
    حس کاذب خرابی اوضاع و ناامیدی رو کنار بزاریم
    اولن سهمیه ۵ درصد برا رشته محل هایی که ۱۰ و بالای ۱۰ نفر ظرفیت داشته باشه
    دفترچه امسال اکثر دانشگاها رشته خوب بین ۷ تا ۹ نفر میگیرن که سهمیه ۵ درصدی به اونا تعلق نمیگیره
    ضمنا اگه از باقی مانده ۲۵ درصد بخوان استفاده کنند امسال ۷۰ درصد و سال بعد ۸۰ درصد تراز اخرین نفر قبولی رو باید بیارن
    این موضوع بصورت الگوریتم کاملن در سازمان سنجش رعایت میشه
    دوست خودم سهمیه ۲۵ درصدی پارسال داشت با رتبه دو رقمی در سهمیه ولی چون نتونست ۷۰ درصد تراز آخرین نفر رشته هایی که انتخاب کرد رو بیاره قبول نشد
    اونقدرا هم آسون نیست و قرارم نیست اتفاق خاصی امسال بیوفته

20. Top | #59

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    مازندران
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 3 پست

امید

بزار یه خاطره ای برات تعریف کنم سال 84 که ما ارشد علم وصنعت بودیم اومدن برای ورودی های ارشد 83 قانون پایان نامه از 18 و بقیه نمره با مقاله اعمال کردن (ترم 4 موقع دفاع بدبختا شوکه شدن) خلاصه پیگیری و به ما گفتن بیان شما هم نامه امضا کنید ما پشت گوش انداختیم گفتیم برای ما که از این خبرا نیست اسفند 85 حوالی دفاع ما که شد قانون دادن که حالا برای شما پایان نامه 17 بقیش مقاله پذیرفته شده هر چقدر هم از شهریور دیرتر دفاع کنید ماهی نیم نمره تا یک نمره تجمعی از پایان نامه کسر میشه و به این صورت فاتحه نمره پایان نامه خونده شد و جالب اینکه این قبیل تصمیمات در تمامی دانشگاه ها گرفته میشد تا اینکه بعد از این هفت هشت سال دیوان عدالت اداری جلوی کسر نمره از پایان نامه برای دفاع بعد از ترم 4 رو گرفت.
    حالا برگردیم سر سوال شما چیکار میشه کرد جواب اینه که از شما گذشت درس عبرت میشید برای نسل بعدی تازه تو نظرات سایت مربوط به دوستان ایثارگر دعوا سر اینه که مثلا ما 4 ماه جبهه رفتیم با اون هایی که شش ماه رفتن چه فرقی دارن؟ داداش اوضاع از این حرفا خرابتره حالا شما قضیه رو برای دوستانتون تو بقیه رشته ها و کنکوری های سایر مقاطع باز کنید بالاخره اگر یک موج اعتراضی شکل بگیره و به لطف خدا اجرای این کار متوقف بشه و پذیرش ها با همون رتبه های کلی انجام بشه.

سلام به دوستان عزیز
    حس کاذب خرابی اوضاع و ناامیدی رو کنار بزاریم
    اولن سهمیه ۵ درصد برا رشته محل هایی که ۱۰ و بالای ۱۰ نفر ظرفیت داشته باشه
    دفترچه امسال اکثر دانشگاها رشته خوب بین ۷ تا ۹ نفر میگیرن که سهمیه ۵ درصدی به اونا تعلق نمیگیره
    ضمنا اگه از باقی مانده ۲۵ درصد بخوان استفاده کنند امسال ۷۰ درصد و سال بعد ۸۰ درصد تراز اخرین نفر قبولی رو باید بیارن
    این موضوع بصورت الگوریتم کاملن در سازمان سنجش رعایت میشه
    دوست خودم سهمیه ۲۵ درصدی پارسال داشت با رتبه دو رقمی در سهمیه ولی چون نتونست ۷۰ درصد تراز آخرین نفر رشته هایی که انتخاب کرد رو بیاره قبول نشد
    اونقدرا هم آسون نیست و قرارم نیست اتفاق خاصی امسال بیوفته
    کاربر مقابل پست a.b2113 عزیز را پسندیده است: Hassan Alv96

21. Top | #60

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    اورمیه
    پسندیده
    21
    مورد پسند : 14 بار در 5 پست
    سلام ببینید دوست عزیز شما یک گروه از رشته های پر طرفدار که زودتر تکمیل میشوند و با ظرفیت 1000 نفر در نظر بگیرید. الان سازمان سنجش میاد و این 1000 تا ظرفیت رو به دو دسته 350 و 650 تایی تبدیل می کنه و متقاضی ها نیز در دو دسته سهمیه ایثارگران و سهمیه عادی تقسیم می شوند که بالتبع هر کدوم از داوطلبان علاوه بر رتبه در سهمیه مربوطه یک رتبه کلی هم دارند) حالا متقاضی های ایثارگر با سهمیه ایثارگر برای ظرفیت ایثارگر و مقاضی معمولی با سهمیه معمولی برای ظرفیت معمولی گزینش میشوند و چون با مصوبه جدید تعداد ایثارگر های مشمول سهمیه زیاد شدند دیگر اون 350 تا ظزفیت ایثارگر باقی مانده ای نداره تا به افراد عادی برسه.
    حالا مثلا شما امسال رتبه کلی 900 دارید و در سهمیه 780 خوب در واقع شما با سایر دوستان هم سهمیتون برای ظرفیت خوداتون یعنی 650 نفر رقابت دارید و طبیعی که از رقابت جا میمونید در حالیکه اگر همین رتبه کلی 900 رو پارسال داشتید با این رتبه برای ظرفیت 1000 نفر رقابت میکردید و طبیعی که جایی برای قبولی شما وجود داشت. به عبارت دیگر از نظر ارزش رتبه برای قبولی، 650 سهمیه امسال مثل 1000 سال قبل میشه به همین راحتی و از اون طرف ایثارگری که رتبه در سهمیه ایثارگری 350 داره (و احتمالا رتبه کلی 3200 تا 3500) در این گروه از رشته ها قبول میشه یعنی 300 ایثارگر مثل 1000 پارسال قبول میشه(به عبارت دیگر باید این واقعیت تلخ رو پذیرفت که قبولی 3000 بدون سهمیه یک ایثارگر با قبولی 800 یک فرد معمولی یکسان هست البته به شرط اینکه 70 درصد تراز آخرین فرد قبول شده رو کسب کننده که معمولا همین هم هست)
    من نگفتم سازمان سنجش رتبه ها رو ضرب و تقسیم میکنه بلکه معیاری دادم تا با پارسال مقایسه کنید میدونم پذیرش این امر سخته حتی برای کسانی که کنکور نداشتند. ولی اتفاقی که افتاده.
    مهندس جان توضیح خوبی دادید متوجه منظورتون شدم و امیدوارم اینطور نشه!
    فقط یه نکته مبهم اینجا هست، طبق گفته های شما این دوره یه امتیاز بسیار چشمگیری به این گروه از افراد داده میشه، منم با نظر شما موافقم چون همین الان کاملا مشهوده، عرض من اینه این امتیاز بزرگ در نتایج اولیه بهشون داده شد! نمونش رو ما افراد زیادی رو در نت و حتی همینجا میبینیم که اختلاف چند هزار رتبه ای در رتبه ای که گرفتن و رتبه ای که بهشون جایزه داده شده هست، این یعنی اون امتیازه که شما میگید رو اعمال کردن دیگه! تا همین الانش هم همانطوری شده که شما گفتید یعنی طرف از رتبه 3700 اومده به 370، از 2700 اومده به 230، این خودش همون امتیازه هست که طرف رو از عدم قبولی آورده به قبولی دانشگاه های برتر، این اشخاص دیگه به لطف بیشتر نیاز ندارن چون با همین لطف مرحله اعلام نتایج، اتوماتیک از امیرکبیر و دانشگاه تهران قبول میشن! عرض من اینه دیگه نیازی به اینکه دوباره بهشون جا اختصاص داده بشه نیست چون در بعضی موارد حتی با ضریب 10 رتبشون رو بالا بردن! مثل این میمونه به ما آبگوشت هم نداده باشن بعد برا اینا جوجه کباب داده باشن تازه اونم جویدن و گذاشتن تو دهنشون فقط میگن لطف کنید قورت بدید! یه نکته قابل تامل هم که تو این مسئله می بینم اینه که شما تصور کنید اگه قرار بود براشون جا اختصاص داده بشه دیگه اینقدر تو سهمیشون امتیاز داده نمیشد، این امتیاز رو تو سهمیه اعمال کردن و رتبه بندی ها هم تغییر کرده، یعنی فرضا یک نفر عادی که رتبش شده 1100 اگه این سهمیه ها اعطا نشده بود این شخص شاید رتبش میشد فرضا 500 یا 600، من فکر میکنم دیگه از این به بعدش اصولا باید مثل سالهای قبل باشه یعنی بر اساس رتبه گزینش میشه، اون افراد خاص هم جایزشون رو قبلا گرفتن و کلی تو لیست اومدن جلو، اکثرشون همون اوایل بر اساس رتبه خوب فعلیشون گزینش میشن.
    کاربر مقابل پست TheOne عزیز را پسندیده است: Hassan Alv96

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)