سیویل فایل کلیدواژه

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 41 به 58 از 58

موضوع: تبادل نظر پس از آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,698
    مورد پسند : 5,232 بار در 1,324 پست

تبادل نظر پس از آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97

این تاپیک اختصاص به بحث و تبادل نظر پس از برگزاری آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97 دارد. برای دوستانی که در این آزمون شرکت کرده اند آرزوی موفقیت می کنیم.

---------
    دفترچه سوالات آزمون محاسبات اردیبهشت 97 (کد B)

حل تشریحی آزمون محاسبات اردیبهشت 97- گروه جهش

ویرایش توسط ADMIN : 1397/02/22 در ساعت 14:12
    3 کاربر پست ADMIN عزیز را پسندیده اند . 7K7,ali006,samcivil2011

2. Top | #41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    مورد پسند : 37 بار در 30 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 7K7 نمایش پست ها
    سلام

متاسفانه قانون جنگله. بضی از سخت بودن یا بهتر بگیم غیرمنطقی بودن سوالات سود زیادی می برند مثل موسسات آموزشی. یا بعضی که اسمشون با این آزمون ها پیوند خورده.

من هنوز آزمون شرکت نکردم. ولی وقتی سوالات رو دیدم متوجه همین صحبت ها شدم. ولی خود مهندسین که ما باشیم مقصر اصلی هستیم که ظلم رو راحت می پذریم و بعضی ها تازه خوشحال هم هستن چرا که مثلا نکته فلان سوال در کلاس دکتر فلانی گفته شده و اون می دونسته و بقیه نه.

از این بدتر آزمون دکترا ست. یه نیم نگاهی هم به اون بکنید بد نیست. حداقل می تونم بگم سوالات مقاومت و تحلیل دقیقا کار 2 نفر بود که کلاس آموزشی خیلی گرون قیمتی هم داشتن.

همه هم ساکت هستند. هیچ کس اعتراضی نمی کنه. در مورد آزمون دکتری من شکایت رو در سایت سنجش ثبت کردم ولی تا الان بعد 4 ماه جوابی ندادن. چون تنها احتمالا فقط من بودم که اعتراض کردم.

متاسفم برای بچه های عمران که هیچ همبستگی بین شون نیست و این مایه درآمد خیلی های دیگه.

من هم به شما حق میدم. من در ازمون بهمن 94 ، محاسبات قبول شدم. البته دوستان توجه کنند ازمون های محاسبات قبل از سال 90 هم مشکل بوده اند. من سوالات محاسبات این سنوات رو دارم. همینطور سوالات محاسبات برای ارتقای پایه نیز بسیار مشکل تر بوده اند. پس سختی سوالات مختص این دوره یا دوره قبل نیست. ولی یک مساله رو نمیتوان به هیچ وجه قبول کرد و آن طرح سوال از کلیه مباحث در یک ازمون و ماهیت تستی و گول زننده و نکته دار بودن سوالات می باشد. در کشور ژاپن، از مباحث مختلف محاسباتی به صورت مجزا ازمون گرفته می شود. مثلا از درس طراحی سازه های بتنی، یک ازمون گرفته می شود و از درس بارگذاری یک ازمون و از طرح نگهداری و پایش ابنیه یک ازمون و ... و شرط دادن مجوز فعالیت به مهندسین قبولی در همه ازمون ها می باشد.
    کاربر مقابل پست 89632068 عزیز را پسندیده است: 7K7

3. Top | #42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    مورد پسند : 37 بار در 30 پست
    اگر نگاهی به سوالات نظارت سال های دهه 80 بندازید متوجه خواهید شد بیشتر سوالات جنبه قضاوت و مفهومی داشته اند و این شکل سوال برای سنجش دانش مهندسین واقعا مناسب بوده اند و جنبه کنکوری نداشته اند. امیدارم در دوره های بعد سوالات نظارت و محاسبات نیز از شکل تستی خارج شده و ه چنین سمتی سوق داده شوند.

4. Top | #43

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 5 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    سلام
    چیزی که برای من بسیار عجیب است این است که دوستان اینجا بحث روی سوالات میکنند.
    در صورتی که بحث اصلی چیز دیگریست.
    بحث اصلی این است که نظام مهندسی مهندسین را به سخره گرفته است.
    آیا هدف از ازمون آزار و اذیت است؟
    میدونید درصد قبولی محاسبات چند درصد شده؟
    این سوالات برای چنین ازمونی اصلا منطقی نیستند. همه سوالات زمانبر و دارای نکته. حتی خواندن صورت سوال هم زمان زیادی میبرد.
    هدف از چنین آزمونهایی در کل دنیا ارزیابی دانش پایه در رشته مورد نظر است نه اینکه حل کردن سوالان سخت زیاد در یک زمان محدود.
    هدف این است که به تعداد مهندسین محاسب اضافه نشود. و گرنه چرا باید درصدی زیر 1 درصد قبول شوند؟!
    چرا کسی اعتراضی نمیکند؟ چرا ما باید چنین ازمونی را قبول کنیم؟ چرا کسی که دارای مدرک مهندسی از دانشگاه مورد تایید است برای اشتغال در بخشی ار رشته خودش باید بشینه و مجدد دروس را مثل کنکور بخونه؟ آیا این ازمون نباید دانش پایه و استفاده از اینن نامه ها را فقط ارزیابی کنه؟
    سوالات ازمون تا سالهای 93 تقریبا قابل قبول بود ولی در دوره های اخیر هر دوره سوالات را سخت تر، غیر منطقی تر و پر اشکالتر می کنند.
    هیچ کسی هم اعتراضی نمیکند و همه نظاره گر این ظلم آشکار هستند.
    این ازمون فقط برای مووسات برگزاری دوره های امادگی خوب شده است. زندگی ما همش با کنکور پیوند خورده حتی در ازمونهای تخصصی. واقعا عجیب است که چنین موضوعی تا این حد فیر منطقی برای همه مهندسین عزیز قابل قبول شده است.
    لازم به ذکر است که بنده دارای پروانه نظام هستم و در سالهای گذشته موفق به اخذ شدم ولی وقتی این میزان ظلم اشکار را میبینم و میبینم دوستانم چقدر از این موضوع اذیت هستند واقعا ناراحت میشوم که اعتراضی به این رویکزد نمیشود.
    با سلام، بله دقیقاً هدف این است که هیچ کس وارد نشود، بنده آماری دارم آزمون گذشته(مهر۹۶) حدود بیست نفر حدنصاب آورده اند این یعنی 0.01% شرکت کنندگان، بله آزمون از سال ۹۳ غیر منطقی و دشوار هست سطح سوالات به زمان امتحان نمی خورد، بطوریکه رسیدن به مرز ۵۰% کاری است بسیار بسیار دشوار و غیر ممکن. دقیقاً بعد از اعتراضات گسترده در این خصوص وقت آزمون از ۲۱۰ دقیقه به ۲۴۰ دقیقه اضافه شد ولی سوالات دو قسمتی صورت های طولانی و نکات جدید که پیدا کردن الگوی حل سوال خودش یک دقیقه زمان میبرد، عجله و شتابی که باید حتماً بکار بگیری ایقد زیاد هست که باعث میشه چندتا اشتباه ساده انجام بدی طوریکه باورت نشه چنین اشتباهی انجام دادی، البته سوالات نکته دار با گزینه های عجیب و غریب که گزینه هاش بعضاً دوتا معنی میدن و شما اگه در حالت عادی نه در شرایط امتحان سوال حل کنی، اون گزینه مدنظر طراح انتخاب نمیکنی، هم به سوالات غلط اضافه میشه. مثالی بخواهیم بزنیم فرض کنید به آزمون رانندگی حرکت کردن و دور زدن با ماشین با دو چرخ از چهار چرخ را میخوان از افراد که شاید یه افرادی هم انجام بدن ولی تقریباً هیچ کس نمی تواند.
    کاربر مقابل پست mobin a عزیز را پسندیده است: ss.d

5. Top | #44
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    35
    مورد پسند : 28 بار در 19 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobin a نمایش پست ها
    با سلام، بله دقیقاً هدف این است که هیچ کس وارد نشود، بنده آماری دارم آزمون گذشته(مهر۹۶) حدود بیست نفر حدنصاب آورده اند این یعنی 0.01% شرکت کنندگان، بله آزمون از سال ۹۳ غیر منطقی و دشوار هست سطح سوالات به زمان امتحان نمی خورد، بطوریکه رسیدن به مرز ۵۰% کاری است بسیار بسیار دشوار و غیر ممکن. دقیقاً بعد از اعتراضات گسترده در این خصوص وقت آزمون از ۲۱۰ دقیقه به ۲۴۰ دقیقه اضافه شد ولی سوالات دو قسمتی صورت های طولانی و نکات جدید که پیدا کردن الگوی حل سوال خودش یک دقیقه زمان میبرد، عجله و شتابی که باید حتماً بکار بگیری ایقد زیاد هست که باعث میشه چندتا اشتباه ساده انجام بدی طوریکه باورت نشه چنین اشتباهی انجام دادی، البته سوالات نکته دار با گزینه های عجیب و غریب که گزینه هاش بعضاً دوتا معنی میدن و شما اگه در حالت عادی نه در شرایط امتحان سوال حل کنی، اون گزینه مدنظر طراح انتخاب نمیکنی، هم به سوالات غلط اضافه میشه. مثالی بخواهیم بزنیم فرض کنید به آزمون رانندگی حرکت کردن و دور زدن با ماشین با دو چرخ از چهار چرخ را میخوان از افراد که شاید یه افرادی هم انجام بدن ولی تقریباً هیچ کس نمی تواند.
    واقعا وحشتناکه. ارقام تاسف باره. 20 نفر. نمی دونم چی بگم

6. Top | #45

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    واقعا وحشتناکه. ارقام تاسف باره. 20 نفر. نمی دونم چی بگم
    سوال 32 که درباره محصور شدگی است، اتصال از دو سمت محصور است و از دو سمت محصور نیست.
    جناب دکتر حسین زاده گزینه 2 انتخاب کرده که می گوید "اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود." در این سوال همه گزینه ها حالت خبری دارند. جمله خبری وقوع یا عدم وقوع کاری، وجود یا عدم وجود حالتی را بیان میکند و در انتهای آن علامت نقطه است که در این گزینه ها بایستی ما حالتی که بیان میشود را تایید کنیم یا تایید نکنیم.
    گزینه 2 حالت "این اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود." را بیان میکند که با توجه به حل سوال نمی توان آن را تایید کرد چون اتصال از دو سمت محصور شده محسوب نمیشود.
    در صورتی میتوان گزینه 2 را صحیح دانست که به صورت سوالی بیان شود: آیا اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود؟ بله از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود زیرا از دو سمت محصور شده است.
    جمله ای که حالت خبری دارد را نمیتوان به صورت سوالی بررسی کرد و پاسخ داد.
    این سوال پاسخ صحیحی ندارد.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/25 در ساعت 12:43

7. Top | #46
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobin a نمایش پست ها
    سوال 32 که درباره محصور شدگی است، اتصال از دو سمت محصور است و از دو سمت محصور نیست.
    جناب دکتر حسین زاده گزینه 2 انتخاب کرده که می گوید "اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود." در این سوال همه گزینه ها حالت خبری دارند. جمله خبری وقوع یا عدم وقوع کاری، وجود یا عدم وجود حالتی را بیان میکند و در انتهای آن علامت نقطه است که در این گزینه ها بایستی ما حالتی که بیان میشود را تایید کنیم یا تایید نکنیم.
    گزینه 2 حالت "این اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود." را بیان میکند که با توجه به حل سوال نمی توان آن را تایید کرد چون اتصال از دو سمت محصور شده محسوب نمیشود.
    در صورتی میتوان گزینه 2 را صحیح دانست که به صورت سوالی بیان شود: آیا اتصال از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود؟ بله از سه سمت محصور شده محسوب نمیشود زیرا از دو سمت محصور شده است.
    جمله ای که حالت خبری دارد را نمیتوان به صورت سوالی بررسی کرد و پاسخ داد.
    این سوال پاسخ صحیحی ندارد.
    سلام

من راجع به این سوال هیچ نظری ندارم.

اصلا نمی دونم چرا به من پاسخ دادید. یادم نمیاد چیزی در مورد این سوال خاص نوشته باشم.

موفق باشید

8. Top | #47

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران.منابع اب
    نام دانشگاه
    ...
    پسندیده
    5
    مورد پسند : 10 بار در 6 پست
    سلام.بنده هم خسته شدم از اینکه اینقدر کم بها داده میشه به رشته های مهندسی...باید برای هر مهر و چندرغازی که دستمون میاد اینقدر زخمت بکشیم...من دور و برم متاسفانه همه یا پزشکی خوندن یا دندون یا دارو و واقعا همشون زندگی های خوبی دارن..با اینکه مدرک ارشد روزانه دارم و نظام هم امسال قبول میشم واقعا دلم میخواد همه چی رو ول کنم برم خارج و رشته های پزشکی درس بخونم بجای دکترا...
    اینم از مهر محاسبات که اینجوری بازیمون میدن...خواهش میکنم اگز کسی تحربه ای این چنینی داره راهنمایی کنه منکه خسته شدم
    کاربر مقابل پست ss.d عزیز را پسندیده است: 7K7

9. Top | #48
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط ss.d نمایش پست ها
    سلام.بنده هم خسته شدم از اینکه اینقدر کم بها داده میشه به رشته های مهندسی...باید برای هر مهر و چندرغازی که دستمون میاد اینقدر زخمت بکشیم...من دور و برم متاسفانه همه یا پزشکی خوندن یا دندون یا دارو و واقعا همشون زندگی های خوبی دارن..با اینکه مدرک ارشد روزانه دارم و نظام هم امسال قبول میشم واقعا دلم میخواد همه چی رو ول کنم برم خارج و رشته های پزشکی درس بخونم بجای دکترا...
    اینم از مهر محاسبات که اینجوری بازیمون میدن...خواهش میکنم اگز کسی تحربه ای این چنینی داره راهنمایی کنه منکه خسته شدم
    سلام و احترام دقیقا منم موافقم. ولی برای من راه چاره ای نیست و این رشته عمران مسیرم هست تا پایان عمر. من هم دوستانی دارم در رشته های دندون و دارو و پزشکی که الان درآمد عالی، شغل مطمئن، ازدواج خوب داشتن و خلاصه موفق هستند. البته اون دوستم که پزشکی خونده همچنان داره تحصیل می کنه. در مورد مواردی مثل شما که دوست دارید در خارج در زمینه مدیکال (منظورم دندون و دارو و پزشکی و .....) تحصیل کنید اولین چیزی که نیاز دارید حمایت بی چون و چرای مالی هست در هر زمان. بعد یه برنامه 5 ساله که شما زندگیت رو وقف المان های لازم برای مهاجرت کنی. حالا شاید شما خیلی از ملزومات رو داشته باشی و فقط یه دوره 2 ساله برای پذیرش و ..... طی کنی مثلا. من یه پسر عمو دارم. این دیپلم رو که گرفت به هیچ وجه زیر بار کنکور دادن نرفت رشته ش هم ریاضی بود و مدرک پیش دانشگاهی هم نگرفت. 2 سال بعد رفت انگلیس الان هم داره هوا فضا (یا یه همچین چیزی) می خونه آخرین خبری که ازش دارم هنوز فارغ التحصیل نشده کار پژوهشی بهش دادن با حقوق ماهانه 2000 پوند. ولی از اون طرف طی این 4 یا 5 سالی که اونجاس وقت و بی وقت زنگ می زد و مبالغ بالایی رو می خواست از 500 پوند تا 15000 پوند رو من در جریانش هستم. هم اتاقیش یه بار افغانی بود تمام پول هاش رو برداشت فرار کرد. از این اتفاق هام زیاد می افته. متاسفانه الان همه ملیت ها تا می گی ایرانی هستم رم می کنن و از ما متنفر هستن یا می ترسند. برای همین هم اتاقی پیدا کردن هم آسون نیست. شما اول ببین حاضری مثلا در 40 سالگی با این شرلیط سخت پزشک، دندون پزشک یا .... بشی یا نه. در گام بعد یه برنامه ریزی 5 ساله داشته باش. اول برو دنبال زبان بعد اخذ پذیرش (سن برای خیلی از دانشگاه ها مهمه) یعنی دانشگاهی پیدا کن که حاضره شمایی رو که 10 سال از دیپلمت می گذره رو در رشته مدیکال قبول کنه بدون اینکه سابقه ای هم در این زمینه داشته باشی. در مرحله بعد یه عمویی ، دایی، پدربزرگ پولداری پیدا کن که واقعا بهت کمک کنه و پول بهت تزریق کنه. بقیه مشکلات به شانس هست مثلا یهو ایرانی ها رو از تحصیل در فلان رشته ها تحریم می کنن. همین پسر عموی من واقعا شانس آورد تا 6 ماه قبلش تحریم بودیم در این رشته . البته پدرش که عموم باشه استاد دانشگاه هست و خبرا زود بهش می رسید. در هر صورت موفق باشید. این ها تجربیات من بود. بعید می دونم دوستان دیگه نظری بدن یا راهنمایی کنن. بچه های عمران با هم دیگه متحد نیستن.

10. Top | #49

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران.منابع اب
    نام دانشگاه
    ...
    پسندیده
    5
    مورد پسند : 10 بار در 6 پست
    سلام و احترام دقیقا منم موافقم. ولی برای من راه چاره ای نیست و این رشته عمران مسیرم هست تا پایان عمر. من هم دوستانی دارم در رشته های دندون و دارو و پزشکی که الان درآمد عالی، شغل مطمئن، ازدواج خوب داشتن و خلاصه موفق هستند. البته اون دوستم که پزشکی خونده همچنان داره تحصیل می کنه. در مورد مواردی مثل شما که دوست دارید در خارج در زمینه مدیکال (منظورم دندون و دارو و پزشکی و .....) تحصیل کنید اولین چیزی که نیاز دارید حمایت بی چون و چرای مالی هست در هر زمان. بعد یه برنامه 5 ساله که شما زندگیت رو وقف المان های لازم برای مهاجرت کنی. حالا شاید شما خیلی از ملزومات رو داشته باشی و فقط یه دوره 2 ساله برای پذیرش و ..... طی کنی مثلا. من یه پسر عمو دارم. این دیپلم رو که گرفت به هیچ وجه زیر بار کنکور دادن نرفت رشته ش هم ریاضی بود و مدرک پیش دانشگاهی هم نگرفت. 2 سال بعد رفت انگلیس الان هم داره هوا فضا (یا یه همچین چیزی) می خونه آخرین خبری که ازش دارم هنوز فارغ التحصیل نشده کار پژوهشی بهش دادن با حقوق ماهانه 2000 پوند. ولی از اون طرف طی این 4 یا 5 سالی که اونجاس وقت و بی وقت زنگ می زد و مبالغ بالایی رو می خواست از 500 پوند تا 15000 پوند رو من در جریانش هستم. هم اتاقیش یه بار افغانی بود تمام پول هاش رو برداشت فرار کرد. از این اتفاق هام زیاد می افته. متاسفانه الان همه ملیت ها تا می گی ایرانی هستم رم می کنن و از ما متنفر هستن یا می ترسند. برای همین هم اتاقی پیدا کردن هم آسون نیست. شما اول ببین حاضری مثلا در 40 سالگی با این شرلیط سخت پزشک، دندون پزشک یا .... بشی یا نه. در گام بعد یه برنامه ریزی 5 ساله داشته باش. اول برو دنبال زبان بعد اخذ پذیرش (سن برای خیلی از دانشگاه ها مهمه) یعنی دانشگاهی پیدا کن که حاضره شمایی رو که 10 سال از دیپلمت می گذره رو در رشته مدیکال قبول کنه بدون اینکه سابقه ای هم در این زمینه داشته باشی. در مرحله بعد یه عمویی ، دایی، پدربزرگ پولداری پیدا کن که واقعا بهت کمک کنه و پول بهت تزریق کنه. بقیه مشکلات به شانس هست مثلا یهو ایرانی ها رو از تحصیل در فلان رشته ها تحریم می کنن. همین پسر عموی من واقعا شانس آورد تا 6 ماه قبلش تحریم بودیم در این رشته . البته پدرش که عموم باشه استاد دانشگاه هست و خبرا زود بهش می رسید.در هر صورت موفق باشید. این ها تجربیات من بود. بعید می دونم دوستان دیگه نظری بدن یا راهنمایی کنن. بچه های عمران با هم دیگه متحد نیستن.
    ممنون ازتون.بله من خواهرم امسال رفت خارج برای پزشکی.داییم عذر میخوام اینو میگم مهندس برق بود لیسانس درسش تموم شده بود معتاد شده بود تا ابنکه فرستادنش خارج الان دو ساله داره دندون میخونه!!! و همش بمنم میگه ول کن بیا موندی که چی!بله از نظر مالی مشکلی نداریم.و تموم فامیلامون که همسن من بودن تو یک سال همشون رفتن برای درس خوندن البته همشونم میگن برمیگردیم وقتی درسمون تموم شه چون طاقت دوری ندارن...خواهرم از ایران با یه گروهی رفتن و همشون باهم خیلی خوب بودن و از این نظز بسیار شانس اورد وگرنه سخت میشه.اتفاقا همسر یکی از دوستاشم ارشد عمران فردوسی داشته ول کرده رفته الان همسرش و خودش دارن دندون میخونن...البته میگم که همه اینها پول زیادی میخواد.ولی شنیدم بعضی کشورا پول زیادی نمیخوان
    بله متاسفانه بجز درامد و موقعیت عالی شخصت احتماعی هست که جامععه به این افراد میده...من واقعا حس تحقیر میگیرم.با اینکه صد درصد مطمعنم از اینکه سال دیگه دکترا پذیرش میشم ولی هیچکس با من مثل خواهر برادرام که دکترن نگاهم نمیکنه و بقیه همسن های من خارجن...من واقعا ایقدر زحمت کشیدم...شایدم اگر یه همراه ادم پیدا میکرد مطمعن باهم میرفتیم بهتر بود.من دوستام وضع مالی خوبی ندارن.
    نمیدونم ممنون از شما.فعلا دارم زبانم رو هم تقویت میکنم.شاید هم واقعا برم.البته بدور از انصاف هست بگم عمران هم شغل پر درامدی هست اگر توی کار بزنی و جدیت داشته باشی!
    ممنون از دوستان.عذر میخوام اگر حای صحبت اینجا نبود.
    بالاخره فک میکنم این یه چیز شخصیه ولی کاش اینقد کم بها داده نمیشد به بچه های مهندسی
    موفق باشید همه ی دوستان.
    کاربر مقابل پست ss.d عزیز را پسندیده است: 7K7

11. Top | #50

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    کسی میدونه کلید کی میاد؟؟؟

12. Top | #51

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    درباره سوال ۳۲، محصورشدگی اتصال، برای تعیین نیروی برشی مقاوم اتصال، در مبحث نهم سه نوع تقسیم بندی اتصالات آورده شده است(۹-۲۳-۴-۴-۱-۳).
    -حالت اول: اگر منظور طراح تعیین نوع تقسیم بندی اتصال بوده است (که منظور طراح سوال احتمال زیاد همین بوده است) بایستی از علامت کاما مانند زیر استفاده میکرد:
    گزینه ۲) اتصال از سه سمت محصور شده، محسوب نمیشود.(اگر کاما قرار میگرفت منظور طراح مبنی بر تعیین نوع اتصال به راحتی قابل تشخیص بود و راحت صحیح بودن گزینه دوم قابل تعیین)
    - حالت دوم: در صورتی میتوانیم به سراغ شمارش وجوه محصور شده برویم که کاما مطابق حالت زیر در قرار بگیرد، اگر فرض کنیم منظور شمارش وجوه بوده در گزینه ۲:
    گزینه ۲) اتصال از سه سمت، محصور شده محسوب نمیشود.(با توجه به حل، اتصال از دو سمت محصور شده محسوب نمیشود و این جمله غلط هست و نمیتوان گزینه ای انتخاب کرد، البته معانی دیگه ای هم دارد: اتصال ممکنه از یک دو و چهار سمت محصور شده محسوب شود)
    اصلاً کاما گذاشته نشده و نمیتوان تشخیص داد که منظور طراح تعیین نوع اتصال بوده است،
    سوال ایراد نگارشی دارد.
    البته بدون کاما شمارش وجوه اتصال(حالت دوم) به ذهن میرسد، که گزینه دوم چندتا معنی متفاوت میدهد.

13. Top | #52

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    سوال ۲۱ محاسبه ضخامت گلوگاه جوش گوش، درز بین دو قطعه طبق بند ۱۰-۴-۶-۱-۱ حداکثر ۵میلی متر بایستی باشد، که سوال مورد نظر طبق بند مورد نظر تعریف نشده است و بایستی در گزینه ها قرار داده میشد اتصال مورد نظر مردود است یا ضخامت گلوگاه جوش صفر منظور میشود.

14. Top | #53

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    سوال ۲۸ حداکثر تنش بر اساس روش الاستیک خواسته شده. مطابق حل دکتر نادرفنایی
    هر گاه بعد موثر جوش برابر واحد فرض شود واحد تنش مگاپاسکال نمیشود و (N/mm) میشود و
    در روش LRFD بعد موثر جوش(te) را اگر واحد بگیریم باید مساوی ۱ سانتی متر (10میلیمتر) گرفته شود که در اینصورت جواب در گزینه نیست، اگر بعد جوش را برابر ۱ میلی متر بگیریم جواب بدست می آید، که فرض بعد جوش جوش برابر یک بر خلاف ضوابط مبحث دهم است.
    فرض هایی که سوال مورد نظر بایستی انجام داد مطابق مبحث دهم نیست.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/30 در ساعت 08:56

15. Top | #54

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    سوال ۲۱ محاسبه ضخامت گلوگاه جوش گوش، درز بین دو قطعه طبق بند ۱۰-۴-۶-۱-۱ نبایستی از ۵میلی متر بیشتر باشد، محاسبات ما بایستی مطابق ضوابط مقررات باشد و به لحاظ محاسباتی ضخامت گلوگاه جوش گوشه سوال مورد نظر طبق بند مورد نظر تعریف نشده است و بایستی در گزینه ها قرار داده میشد اتصال مورد نظر مردود است یا ضخامت گلوگاه جوش صفر منظور میشود.
    این سوال هم پاسخ آن بر خلاف ضوابط مبحث دهم است.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/30 در ساعت 14:10

16. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    سوال ۲۸ حداکثر تنش بر اساس روش الاستیک خواسته شده. مطابق حل دکتر نادرفنایی
    هر گاه بعد موثر جوش برابر واحد فرض شود واحد (N/mm) میشود و بر حسب mpa نیست.
    در روش LRFD هر موقع گفته شود بعد موثر جوش(te) را واحد بگیریم بایستی مساوی ۱ سانتی متر (10میلیمتر) گرفته شود که اگر مساله را با بعد جوش واحد حل کنیم در اینصورت جواب در گزینه نیست، اگر بعد جوش موثر را برابر ۱ میلی متر بگیریم جواب بدست می آید این در حالی است که مطابق جدول 10-2-9-2 صفحه 147 مبحث دهم حداقل بعد جوش گوشه نباید کمتر از 3 میلی متر باشد و فرض بعد جوش موثر برابر 1میلیمتر بر خلاف ضوابط مبحث دهم است.
    همانطور که می دانیم مفروضات در صورت سوال و در حل سوال بایستی مطابق مباحث مقررات باشد.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/31 در ساعت 07:26

17. Top | #56

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    با سلام، هر کدام از دوستان که نزدیک به حد نصاب هستند میتونن به این چهار سوال اعتراض خودشون به آدرس تهران میدان آرژانتین، بلوار آفریقا، اراضی عباس آباد، ساختمان شهید دادمان دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، صندوق پستي، به شماره ۵۷۳- ۱۹۹۳۵ ارسال کنند و به شماره 02188646366 فاکس نمایید.
    سوال شماره ۳: تناقض بین خواسته صورت سوال(نسبت نیروی قفسه مستقر در طبقه هشتم به قفسه مستقر در طبقه سوم) و شکل سوال(قفسه مستقر در طبقه نهم و چهارم قرار داده شده) است، مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ قسمت اول کتاب بخش تعاریف، حتما تعریف طبقه(story) آورده شود.
    سوال شماره ۱۶: محور ضعیف سپری مشخص نیست.
    سوال شماره ۲۱: درز بین دو قطعه 6 میلیمتر است که بیش از حد مجاز آیین نامه بند ۱۰-۴-۶-۱-۱ است و اتصال مردود است و گلوگاه جوش برای این اتصال صفر است، ملاک محاسبات ضوابط مقررات هست.
    سوال شماره ۲۸: در روش LRFD و با توجه به حداقل ضوابط بعد جوش گوشه هر موقع گفته شود بعد موثر جوش واحد فرض شود، بایستی 1 سانتی متر فرض شود، با فرض بعد موثر ۱سانتیمتر جواب در گزینه ها نیست و فرض طراح مبنی بر بعد موثر جوش ۱میلیمتر خارج از ضوابط حداقل بعد موثر جوش طبق بند ۱۰-۲-۹-۲-۲ است. ملاک محاسبات ضوابط مقررات هست.
    دو سوال۳ و ۱۶ صورت سوال ها و شکل سوال ها ایراد دارند و دو سوال ۲۱ و ۲۸ در آنها ضوابط و محدودیت های مقررات ملی مبحث دهم در نظر گرفته نشده.
    اگه کسی ایرادی شکلی به سوال، نقص داده ها یا ضوابط مقررات ملی(حداقل ها و حداکثرها) در روند محاسبات سوال در نظر گرفته نشده، لطفا اطلاع بده...
    ویرایش توسط mobin a : 1397/03/02 در ساعت 09:05

18. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    متن اعتراض به سوال ۳ :
    در آیین نامه ۲۸۰۰ اولین طبقه از تراز پایه طبقه اول هست و به طور مثال هر زمان آیین نامه می گوید ساختمان ده طبقه است یعنی ارتفاع از تراز پایه طبقه اول (0 تا h) و به ترتیب تا آخر و در نهایت طبقه دهم ارتفاعش (9h تا 10h) است.
    آیین نامه می گوید یکی از ملاک های درز انقطاع ساختمان هشت طبقه است، منظور از طبقه هشت ارتفاع(7h تا 8h) از تراز پایه است. هر گونه شمارش و اختصاص ارتفاع غیر از آن مطابق آیین نامه نیست.
    این تعریف ثابتی در آیین نامه هست و مبنای تمامی محاسبات زلزله است.
    در صورت سوال نسبت نیروی قفسه مسقر در طبقه هشتم (7h تا 8h) را به نیروی زلزله قفسه مستقر در طبقه سوم (2h تا 3h) می خواهد، ارتفاع جز با توجه به مرکز ثقل آن در طبقه هشتم(z=7.25) است و در طبقه سوم(z=2.25) است، پاسخ بر اساس آیین نامه ۱.۳ بدست میاید.
    طراح در شکل سوال طبقه اول از تراز پایه همکف فرض کرده و بر آن اساس قفسه ها را قرار داده که مطابق آیین نامه نیست، قفسه ها مطابق آیین نامه در طبقات نهم و چهارم قرار دارند و محاسبات را بر مبنای وجود قفسه ها در طبقات نهم و چهارم انجام شده است و در این حالت جواب ۱.۴ بدست آمده است‌.
    این تناقض مانع از تحلیل سوال در جلسه آزمون میشود و داوطلب نمیداند بر اساس صورت سوال قفسه ها را در طبقه هشتم و سوم بگیرد یا بر اساس شکل سوال عمل کند که قفسه ها را در طبقه نهم و چهارم قرار داده است.

19. Top | #58

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    ویرایش شده:
    متن اعتراض به سوال ۳ :
    در آیین نامه ۲۸۰۰ اولین طبقه از تراز پایه طبقه اول هست و به طور مثال هر زمان آیین نامه می گوید ساختمان ده طبقه است یعنی ارتفاع کف تا سقف از تراز پایه طبقه اول (0 تا h) و به ترتیب الی آخر و در نهایت طبقه دهم ارتفاعش (9h تا 10h) است.
    آیین نامه می گوید یکی از ملاک های درز انقطاع ساختمان هشت طبقه است، منظور از طبقه هشت ارتفاع(7h تا 8h) از تراز پایه است. به طور مثال اگر بر طبق آیین نامه هدف محاسبه نیروی جانبی زلزله وارد بر سقف طبقه هشتم باشد، ارتفاع سقف طبقه هشت برابر 8h از تراز پایه است.
    هر گونه شمارش طبقات و اختصاص ارتفاع به طبقات غیر از این مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ نیست.
    این مفهوع ثابت در آیین نامه هست و مبنای تمامی بخش هایی است که شمارش طبقات و ارتفاع طبقات در محاسبات زلزله استفاده میشود.
    طراح سوال در صورت سوال نسبت نیروی قفسه مسقر در طبقه هشتم (7h تا 8h) را به نیروی زلزله قفسه مستقر در طبقه سوم (2h تا 3h) می خواهد، ارتفاع جز با توجه به مرکز ثقل آن در طبقه هشتم(z=7.25h) است و در طبقه سوم(z=2.25h) است، پاسخ بر اساس آیین نامه ۱.۳ بدست میاید.
    طراح در شکل سوال طبقه اول از تراز پایه همکف فرض کرده و به هر حال هر تصوری که داشته مفهوم ثابت شماره گذاری و ارتفاع گذاری طبقات را بر اساس آیین نامه ۲۸۰۰ رعایت نکرده است و بر اساس آیین نامه ۲۸۰۰، قفسه ها در طبقات نهم (8h-9h) و چهارم(3h-4h) قرار دارند، که محاسبات بر مبنای شکل سوال و وجود قفسه ها در طبقات نهم و چهارم ۱.۴ بدست آمده است‌.
    این تناقض مانع از تحلیل سوال در جلسه آزمون میشود و داوطلب نمیداند بر اساس صورت سوال قفسه ها را در طبقه هشتم و سوم فرض کند یا بر اساس شکل سوال قفسه ها را در طبقه نهم و چهارم قرار داده است.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)