سیویل فایل تبلیغات مهندسی عمران

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 58

موضوع: تبادل نظر پس از آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,714
    مورد پسند : 5,245 بار در 1,328 پست

تبادل نظر پس از آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97

این تاپیک اختصاص به بحث و تبادل نظر پس از برگزاری آزمون محاسبات عمران اردیبهشت 97 دارد. برای دوستانی که در این آزمون شرکت کرده اند آرزوی موفقیت می کنیم.

---------
    دفترچه سوالات آزمون محاسبات اردیبهشت 97 (کد B)

حل تشریحی آزمون محاسبات اردیبهشت 97- گروه جهش

ویرایش توسط ADMIN : 1397/02/22 در ساعت 15:12
    3 کاربر پست ADMIN عزیز را پسندیده اند . 7K7,ali006,samcivil2011

2. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 5 پست
    با سلام، باید صبر کنی تا ثبت نام آزمون بعد، منابع آزمون هم همون موقع مشخص میشه
    کاربر مقابل پست mobin a عزیز را پسندیده است: 7K7

3. Top | #22
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    46
    مورد پسند : 36 بار در 25 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobin a نمایش پست ها
    با سلام، باید صبر کنی تا ثبت نام آزمون بعد، منابع آزمون هم همون موقع مشخص میشه
    سلام و تشکر

برای الان پیشنهادی ندارید؟ مثلا الان چیکار کنم؟ رو چه درسی سرمایه گذاری کنم؟

4. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    مورد پسند : 37 بار در 30 پست
    سوال قفسه نیروی طبقه ۷ (z=7.25h)به طبقه ۳ بدست بیاریم ۱.۵ میشه
    نیروی طبقه ۸ (z=8.25h)به طبقه ۳ بدست بیاری۱.۶ میشه.
    خوب من هم همین رو میگم. جواب دقیق 1.6 میشه ولی نزدیک ترین جواب به 1.6 هم 1.5 میشه. پس جواب 1.5 میشه. هدف طراح انتخاب گزینه برابر 1.5 هست.

5. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    مقایسه طبقه هشتم با ارتفاع z=8.25h به طبقه سوم جوابش 1.61 هست و در گزینه ها نیست...
    در جوابتون باید بگم( با دقت توجه بفرمایید) اون چیزی که شما میگید که نزدیک ترین گزینه باید انتخاب کرد در صورتی هست که با فرض درست تمام پارامترهای مساله به جوابی برسیم به طوریکه فاصله گزینه ها به اندازه ای باشد که با فرض اشتباه به گزینه دیگری نرسیم.
    در این سوال اگر فرض کنیم قفسه بجای طبقه هشتم z=8.25 در طبقه هفتمz=7.25 باشد گزینه 1.5 میشود.

6. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    حرف شما درسته. من خودم تجربه یکبار شرکت در ازمون محاسبات دارم.متاسفانه سوالات محاسبات همچنین اشکالاتی دارند ولی این دلیل نمیشه یک سوال را چنین راحت حذف کنند. هر چند من هم با شما هم نظر هستم.

7. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    اتفاقاٌ بنده چندین دوره شرکت کرده ام، هر زمان سوال تناقضی با متن آیین نامه داشته یا در روند حل ریاضی پاسخی دیگر داشته حذف شده است.
    در این سوال طراح با توجه به گزینه ها یا باید نسبت نیروی جانبی زلزله جز غیر سازه ای قفسه طبقه هفتم 7 به نیروی جانبی زلزله جز غیر سازه ای قفسه طبقه سوم 3 در صورت سوال قرار میداد، یا اگه هدف محاسبه نسبت نیروی طبقه هشت به سه بود باید گزینه 1.6 قرار میداد.

8. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- هیدرولیک
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    1
    مورد پسند : 1 بار در 1 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 89632068 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. استدلال شما چیه؟ چرا میگید جواب 1.4 میشه. بر طبق روابط 1.6 بدست میاد.
    با سلام
    نکته ای که این تست داره و همه ازش غافلند
    اینه که برا طبقه سوم وقتی از اون رابطه حساب می کنیم از حداقل نیروی جانبی کمتر بدست میاد و برا طبقه سوم بایستی حداقل نیرو رو ملاک قرار بدیم و برا طبقه هشتم از همون رابطه حساب کنیم اینجوری جواب بدست میاد 1.4
    خیلی هم سوال خوب و نکته داری بود
    موفق باشید

9. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    افرین به شما باز هم الحمد الله که من لازم نبود این دوره شرکت کنم. کاملا درست.

10. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط 8864877 نمایش پست ها
    با سلام
    نکته ای که این تست داره و همه ازش غافلند
    اینه که برا طبقه سوم وقتی از اون رابطه حساب می کنیم از حداقل نیروی جانبی کمتر بدست میاد و برا طبقه سوم بایستی حداقل نیرو رو ملاک قرار بدیم و برا طبقه هشتم از همون رابطه حساب کنیم اینجوری جواب بدست میاد 1.4
    خیلی هم سوال خوب و نکته داری بود
    موفق باشید
    اصلا این صحبت شما هیچگونه پایه و مبنایی ندارد، چون نه شتاب مبنا، نه نوع خاک، نه ضریب اهمیت جز غیر سازه ای و نه وزن جز غیر سازه ای هیچکدام داده نشده.
    نکته مهم اینجاست:
    در شکل سوال قفسه در طبقه نهم(z=8.25h) و در طبقه چهارم (z=3.25h) قرار داده شده، اگر سوال بر اساس شکل حل شود، جواب 1.61 می شود.
    اگر بر اساس صورت سوال قفسه در طبقه هشتم (z=7.25h) و در طبقه سوم (z=2.25h) قرار داده شود سوال حل شود، جواب 1.69 می شود.
    هیچکدام از جواب ها در گزینه ها نیست.
    تفاوت شکل سوال با صورت سوال خود یکی از دلایل اصلی حذف سوال خواهد بود.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/23 در ساعت 14:51

11. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- هیدرولیک
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    1
    اصلا این صحبت شما هیچگونه پایه و مبنایی ندارد، چون نه شتاب مبنا، نه نوع خاک، نه ضریب اهمیت جز غیر سازه ای و نه وزن جز غیر سازه ای هیچکدام داده نشده.
    نکته مهم اینجاست:
    در شکل سوال قفسه در طبقه نهم(z=8.25h) و در طبقه چهارم (z=3.25h) قرار داده شده، اگر سوال بر اساس شکل حل شود، جواب 1.61 می شود.
    اگر بر اساس صورت سوال قفسه در طبقه هشتم (z=7.25h) و در طبقه سوم (z=2.25h) قرار داده شود سوال حل شود، جواب 1.69 می شود.
    هیچکدام از جواب ها در گزینه ها نیست.
    تفاوت شکل سوال با صورت سوال خود یکی از دلایل اصلی حذف سوال خواهد بود.
    دوست عزیز شما مختارید هر آنگونه ای که به صلاحتون هست بیندیشید...
    من با شکل سوال هم کاری ندارم.
    ولی نوشته های شما نشان می دهد زیاد مسلط نیستید به بحث.
    چون برای مقایسه نیروی طبقه با اون حداقل نیرو اصلا نیازی به نوع خاک و شتاب مبنا و اینا نیست.

12. Top | #31

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    دوست من بنده بر اساس بند ۴-۲-۱-۱ آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم این مطالب گفتم، شما بر مبنای کدوم بند میگید بایستی برای طبقه سوم حداقل نیرو بکار میگرفتیم؟؟؟
    جناب مهندس که مسلط هستن بند مورد نظرشون بگن...

13. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    دوست عزیز شما مختارید هر آنگونه ای که به صلاحتون هست بیندیشید...
    من با شکل سوال هم کاری ندارم.
    ولی نوشته های شما نشان می دهد زیاد مسلط نیستید به بحث.
    چون برای مقایسه نیروی طبقه با اون حداقل نیرو اصلا نیازی به نوع خاک و شتاب مبنا و اینا نیست.
    دوست گرامی ما بر اساس بند ۴-۲-۱-۲ و فرمول ۴-۱ میگم اصلا نیازی به کنترل حداقل نیرو نیست. شما بند مورد نظرتون بگید؟
    شکل سوال با صورتش متفاوت هست، شکل سوال قفسه ها در طبقه نهم و چهارم هستند جواب ۱.۶۱ میشه، این در حالی است که در صورت سوال خواسته سوال مقایسه نیروی قفسه ها در طبقه هشتم و سوم هست که جواب ۱.۶۹ میشه...واضح هست
    در گزینه ها هم نیست.

14. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- هیدرولیک
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    پسندیده
    1
    دوست گرامی ما بر اساس بند ۴-۲-۱-۲ و فرمول ۴-۱ میگم اصلا نیازی به کنترل حداقل نیرو نیست. شما بند مورد نظرتون بگید؟
    شکل سوال با صورتش متفاوت هست، شکل سوال قفسه ها در طبقه نهم و چهارم هستند جواب ۱.۶۱ میشه، این در حالی است که در صورت سوال خواسته سوال مقایسه نیروی قفسه ها در طبقه هشتم و سوم هست که جواب ۱.۶۹ میشه...واضح هست
    در گزینه ها هم نیست.
    تعجب میکنم از اینکه همچنان اصرار دارین...........
    صفحه 59 ویرایش 4 آیین نامه 2800 در جمله بالایی فرمول 2-4 نوشته: مقدار نیروی جانبی زلزله در هیچ حالتی نباید کمتر از مقدار زیر (یعنی رابطه 2-4) در نظر گرفته شود.

هنوزم قبول ندارید عایا؟؟

15. Top | #34

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    صفحه 59 ویرایش 4 آیین نامه 2800 در جمله بالایی فرمول 2-4 نوشته: مقدار نیروی جانبی زلزله در هیچ حالتی نباید کمتر از مقدار زیر (یعنی رابطه 2-4) در نظر گرفته شود.

هنوزم قبول ندارید عایا؟؟
    بله شما توضیح نمیدادید.
    حل دکتر حسین زاده دیدم متوجه شدم.
    اما خدمت شما عرض کنم که سوال مورد نظر کماکان ایراد کلی دارد و اگر بر طبق "صورت سوال" که گفته است نسبت نیروی زلزله جز غیر سازه ای مستقر در طبقه هشتم(z=7.25) به جز غیر سازه ای مستقر در طبقه سوم (z=2.25h) را محاسبه کنیم جواب ۱.۳ میشود، اگه بر اساس"شکل سوال" حل کنیم جواب ۱.۴ میشه، در هر صورت سوال غلط هست و شکل سوال قفسه ها را در طبقه نهم و چهارم قرار داده است و صورت سوال خواستار نسبت طبقه هشتم به سوم است، این ایراد کلی برای حذف هست. با احترام

16. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0

هنوزم قبول ندارید عایا؟؟
    بله درست میگید.
    ولی عایا اگه بشمارید طبق "صورت سوال" نسبت نیروی قفسه مستقر در طبقه هشتم به طبقه سوم خواسته شده، این در حالی هست که در "شکل سوال" قفسه ها در طبقه نهم و چهارم گذاشته شده؟

17. Top | #36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    علم و صنعت
    پسندیده
    9
    بله درست میگید.
    ولی عایا اگه بشمارید طبق "صورت سوال" نسبت نیروی قفسه مستقر در طبقه هشتم به طبقه سوم خواسته شده، این در حالی هست که در "شکل سوال" قفسه ها در طبقه نهم و چهارم گذاشته شده؟
    اسم طبقه زیرین که معمولا از معبر به ان دسترسی دارند، همکف هست نه اول.

18. Top | #37

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط 89632068 نمایش پست ها
    اسم طبقه زیرین که معمولا از معبر به ان دسترسی دارند، همکف هست نه اول.
    طبقه همکف یا ground floor در طراحی معماری هست که به طبقه هم سطح زمین اطلاق می شود.
    در طراحی سازه ای و آیین نامه 2800 تعداد طبقات به تعداد سقف ها از تراز برش پایه گفته می شود و اولین طبقه بعد از تراز پایه طبقه اول هست و این جای هیچ گونه بحثی ندارد. ساختمان مورد نظر ده طبقه است و در صورت سوال هدف مقایسه نیروی جانبی قفسه مستقر در طبقه هشتم به نیروی جانبی قفسه مستقر در طبقه سوم است، این در حالی است که قفسه های مورد نظر در شکل سوال در طبقه های نهم و چهارم مستقر شده اند.
    حل سوال بر اساس "صورت سوال" بایستی ارتفاع طبقه هشتم Z=7.25h و ارتفاع طبقه سوم Z=2.25h در نظر گرفته شود که جواب 1.3 بدست میاید.
    بر اساس "شکل سوال" یکی از قفسه ها در طبقه نهم با ارتفاع Z=8.25h است و یکی از قفسه ها در طبقه چهارم با ارتفاع Z=3.25h است که در این حالت جواب 1.4 بدست میاید.
    این تناقض صورت سوال و شکل سوال واضح و اظهر من الشمس است.
    ویرایش توسط mobin a : 1397/02/24 در ساعت 09:06

19. Top | #38

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران - عمران
    نام دانشگاه
    آزاد کرمان
    پسندیده
    0
    طبقه همکف یا ground floor در طراحی معماری هست که به طبقه هم سطح زمین اطلاق می شود.
    در طراحی سازه ای و آیین نامه 2800 تعداد طبقات به تعداد سقف ها از تراز برش پایه گفته می شود و اولین طبقه بعد از تراز پایه طبقه اول هست و این جای هیچ گونه بحثی ندارد. ساختمان مورد نظر ده طبقه است و در صورت سوال هدف مقایسه نیروی جانبی قفسه مستقر در طبقه هشتم به نیروی جانبی قفسه مستقر در طبقه سوم است، این در حالی است که قفسه های مورد نظر در شکل سوال در طبقه های نهم و چهارم مستقر شده اند.
    حل سوال بر اساس "صورت سوال" بایستی ارتفاع طبقه هشتم Z=7.25h و ارتفاع طبقه سوم Z=2.25h در نظر گرفته شود که جواب 1.3 بدست میاید.
    بر اساس "شکل سوال" یکی از قفسه ها در طبقه نهم با ارتفاع Z=8.25h است و یکی از قفسه ها در طبقه چهارم با ارتفاع Z=3.25h است که در این حالت جواب 1.4 بدست میاید.
    این تناقض صورت سوال و شکل سوال واضح و اظهر من الشمس است.
    سوال محصور شدگی اتصال تیر به ستون، اتصال از دو طرف محصور شده محسوب می شود و از دو سمت محصور شده محسوب نمی شود.
    گزینه ای که دکتر حسین زاده انتخاب کرده که اتصال از سه طرف محصور شده محسوب نمیشود صحیح نیست. چون این جمله یعنی اینکه در اتصال سه سمت محصور نیست و یک سمت محصور هست و این کاملاً غلط هست.

20. Top | #39

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    دانشگاه
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 72 بار در 25 پست
    سلام
    چیزی که برای من بسیار عجیب است این است که دوستان اینجا بحث روی سوالات میکنند.
    در صورتی که بحث اصلی چیز دیگریست.
    بحث اصلی این است که نظام مهندسی مهندسین را به سخره گرفته است.
    آیا هدف از ازمون آزار و اذیت است؟
    میدونید درصد قبولی محاسبات چند درصد شده؟
    این سوالات برای چنین ازمونی اصلا منطقی نیستند. همه سوالات زمانبر و دارای نکته. حتی خواندن صورت سوال هم زمان زیادی میبرد.
    هدف از چنین آزمونهایی در کل دنیا ارزیابی دانش پایه در رشته مورد نظر است نه اینکه حل کردن سوالان سخت زیاد در یک زمان محدود.
    هدف این است که به تعداد مهندسین محاسب اضافه نشود. و گرنه چرا باید درصدی زیر 1 درصد قبول شوند؟!
    چرا کسی اعتراضی نمیکند؟ چرا ما باید چنین ازمونی را قبول کنیم؟ چرا کسی که دارای مدرک مهندسی از دانشگاه مورد تایید است برای اشتغال در بخشی ار رشته خودش باید بشینه و مجدد دروس را مثل کنکور بخونه؟ آیا این ازمون نباید دانش پایه و استفاده از اینن نامه ها را فقط ارزیابی کنه؟
    سوالات ازمون تا سالهای 93 تقریبا قابل قبول بود ولی در دوره های اخیر هر دوره سوالات را سخت تر، غیر منطقی تر و پر اشکالتر می کنند.
    هیچ کسی هم اعتراضی نمیکند و همه نظاره گر این ظلم آشکار هستند.
    این ازمون فقط برای مووسات برگزاری دوره های امادگی خوب شده است. زندگی ما همش با کنکور پیوند خورده حتی در ازمونهای تخصصی. واقعا عجیب است که چنین موضوعی تا این حد فیر منطقی برای همه مهندسین عزیز قابل قبول شده است.
    لازم به ذکر است که بنده دارای پروانه نظام هستم و در سالهای گذشته موفق به اخذ شدم ولی وقتی این میزان ظلم اشکار را میبینم و میبینم دوستانم چقدر از این موضوع اذیت هستند واقعا ناراحت میشوم که اعتراضی به این رویکزد نمیشود.
    2 کاربر پست alen18 عزیز را پسندیده اند . atiye sadat,ss.d

21. Top | #40
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    46
    مورد پسند : 36 بار در 25 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    سلام
    چیزی که برای من بسیار عجیب است این است که دوستان اینجا بحث روی سوالات میکنند.
    در صورتی که بحث اصلی چیز دیگریست.
    بحث اصلی این است که نظام مهندسی مهندسین را به سخره گرفته است.
    آیا هدف از ازمون آزار و اذیت است؟
    میدونید درصد قبولی محاسبات چند درصد شده؟
    این سوالات برای چنین ازمونی اصلا منطقی نیستند. همه سوالات زمانبر و دارای نکته. حتی خواندن صورت سوال هم زمان زیادی میبرد.
    هدف از چنین آزمونهایی در کل دنیا ارزیابی دانش پایه در رشته مورد نظر است نه اینکه حل کردن سوالان سخت زیاد در یک زمان محدود.
    هدف این است که به تعداد مهندسین محاسب اضافه نشود. و گرنه چرا باید درصدی زیر 1 درصد قبول شوند؟!
    چرا کسی اعتراضی نمیکند؟ چرا ما باید چنین ازمونی را قبول کنیم؟ چرا کسی که دارای مدرک مهندسی از دانشگاه مورد تایید است برای اشتغال در بخشی ار رشته خودش باید بشینه و مجدد دروس را مثل کنکور بخونه؟ آیا این ازمون نباید دانش پایه و استفاده از اینن نامه ها را فقط ارزیابی کنه؟
    سوالات ازمون تا سالهای 93 تقریبا قابل قبول بود ولی در دوره های اخیر هر دوره سوالات را سخت تر، غیر منطقی تر و پر اشکالتر می کنند.
    هیچ کسی هم اعتراضی نمیکند و همه نظاره گر این ظلم آشکار هستند.
    این ازمون فقط برای مووسات برگزاری دوره های امادگی خوب شده است. زندگی ما همش با کنکور پیوند خورده حتی در ازمونهای تخصصی. واقعا عجیب است که چنین موضوعی تا این حد فیر منطقی برای همه مهندسین عزیز قابل قبول شده است.
    لازم به ذکر است که بنده دارای پروانه نظام هستم و در سالهای گذشته موفق به اخذ شدم ولی وقتی این میزان ظلم اشکار را میبینم و میبینم دوستانم چقدر از این موضوع اذیت هستند واقعا ناراحت میشوم که اعتراضی به این رویکزد نمیشود.
    سلام

متاسفانه قانون جنگله. بضی از سخت بودن یا بهتر بگیم غیرمنطقی بودن سوالات سود زیادی می برند مثل موسسات آموزشی. یا بعضی که اسمشون با این آزمون ها پیوند خورده.

من هنوز آزمون شرکت نکردم. ولی وقتی سوالات رو دیدم متوجه همین صحبت ها شدم. ولی خود مهندسین که ما باشیم مقصر اصلی هستیم که ظلم رو راحت می پذریم و بعضی ها تازه خوشحال هم هستن چرا که مثلا نکته فلان سوال در کلاس دکتر فلانی گفته شده و اون می دونسته و بقیه نه.

از این بدتر آزمون دکترا ست. یه نیم نگاهی هم به اون بکنید بد نیست. حداقل می تونم بگم سوالات مقاومت و تحلیل دقیقا کار 2 نفر بود که کلاس آموزشی خیلی گرون قیمتی هم داشتن.

همه هم ساکت هستند. هیچ کس اعتراضی نمی کنه. در مورد آزمون دکتری من شکایت رو در سایت سنجش ثبت کردم ولی تا الان بعد 4 ماه جوابی ندادن. چون تنها احتمالا فقط من بودم که اعتراض کردم.

متاسفم برای بچه های عمران که هیچ همبستگی بین شون نیست و این مایه درآمد خیلی های دیگه.
    کاربر مقابل پست 7K7 عزیز را پسندیده است: ss.d

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)