سیویل فایل سایت ارشد عمران

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ترکیب ازمون ارشد 96 با محاسبات 96

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران-عمران
    نام دانشگاه
    آزاد ارومیه
    پسندیده
    4
    مورد پسند : 5 بار در 3 پست

Exclamation ترکیب ازمون ارشد 96 با محاسبات 96

سلام خسته نباشید
    سه بار ازمون محاسبات دادم و هر سری خوب هم وقت گذاشتم ولی موفق نشدم
    حتی همکارم 6 ماه وقت گذاشت باز موفق نشد

تو این سه بار که ازمون دادم متوجه شدم که هر بار سخت تر از بار قبل بوده ولی سوالات تقریبا مشابه هم هستن

مثلا ضریب طول موثر تقریبا هر بار امد ولی با اینکه کاملا مسلط بودم ولی هربار موفق به جواب دهی نمیشدم

دلیلش چند مورد میتونه باشه

یک.کتاب های محاسبات سری عمران دارای تست های تالیفی کمی بوده و طراح سوال واقف سوالات کتاب بوده و همانند کتاب سری عمران می دهد ولی با یک نکته ریز
    که چون ان نکته را بلد نیستیم موفق به جواب دهی نمیشویم با اینکه میدانیم سوال از ما چی میخواهد و چه باید بکنیم و جواب ندادن به سوالی که در حالت معمولی بسیار اسان است ولی در ازمون جدید نکته دار است به کل باعث از دست رفتن روحیه ادم میشود..

دو.دلیل اصلی بعد ضعف در پایه ما می باشد

و چند دلیل دیگر که از حوصله بحث خارج است

و این خود باعث شد تا دنبال راه حل و تست های تالیفی باشم و متوسل شدم به جستجو در گوگل
    و کتاب های پوران پژوهش رو پیدا کردم و تهیه کردم ولی انطور که باید و شاید کمکم نکرد
    چون هدفم حل کردن سوالات تستی بیشتر با نکات جدیدتر بود

چون طراح سوال این نکات را که از خود در نمیاورد حتما منبعی مرجعی وجود دارد که با آن بر روی سوالات مانور دهد

قبلا چندین بار فکرم به کتاب های ارشد رفته بود ولی با هرکی مشورت میکردم میگفتن اصلا بهم ربط ندارند
    تا اینکه سوالات ارشد امسال کد سی را دانلود کردم و اگر دفترچه سوالات سی را داشته باشید دقیقا سوالات زیر یعنی
    46
    51
    53
    106
    107
    109
    110
    111
    112
    113
    115
    116
    117
    119
    120
    121
    122
    123

مشابه آن در چندین سال قبل ازمون محاسبات امده است یعنی فقط تو ازمون امسال 20 تا سوال مشابه ازمون محاسبات بوده

و در اخر سر به این نتیجه رسیدم که کتاب های ارشد بتن و فولاد میتونه کمک بزرگی به حل سوالات تالیفی بیشتری بکنه ولی باز به همفکری و کمک شما مهندسین دارم
    باور کنید شاید نزدیک یک میلیون تا به حال فقط دادم کتاب
    دیگه نمیتونم بیشتر از این هزینه کنم
    یعنی میتونم ولی نمیتونم کتابی تهیه کنم که به دردم نخوره ومجبور شم کتاب جدید بخرم یعنی این اخرین شانسم از نظر مالی برای هزینه کردن برای کتابه
    چون خودم تا به حال ارشد شرکت نکردم نیاز مبرم به کمک شما در این زمینه دارم
    میشه بفرمایید چه انتشاراتی برای کتاب بتن و فولاد کتاب چاپ کردن و کدام یک بسیارغنی تر است و دارای سوالات تالیفی متعددی می باشد

و ایا به نظر شما کتاب های ارشد واقعا میتونه کمک حالم باشه چون دیدید که براتون گفتم که حدودا 20 سوال ارشد امسال دقیقا مشابه ازمون محاسبات بوده مثلا خود همین ضریب طول موثر ستون - لنگر خمشی ترک خوردگی - نیروی برشی پیچ - نیروی برشی طراحی بست - تعداد پیچ ها - حداکثر تنش برشی و ...

و دراخر سر ممنون میشم از کتاب بتن یا فولادی که دارید از سر فصل هایش چند عکس گرفته و متتشر کنید تا ببینم چقدر سر فصل ها بهم نزدیک است و ایا خرید کتاب های ارشد واقعا به درد خواهد خورد

با سپاس

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- آب
    نام دانشگاه
    صنعتی اصفهان
    پسندیده
    1,889
    مورد پسند : 2,233 بار در 878 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nikoo013 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    سه بار ازمون محاسبات دادم و هر سری خوب هم وقت گذاشتم ولی موفق نشدم
    حتی همکارم 6 ماه وقت گذاشت باز موفق نشد

تو این سه بار که ازمون دادم متوجه شدم که هر بار سخت تر از بار قبل بوده ولی سوالات تقریبا مشابه هم هستن

مثلا ضریب طول موثر تقریبا هر بار امد ولی با اینکه کاملا مسلط بودم ولی هربار موفق به جواب دهی نمیشدم

دلیلش چند مورد میتونه باشه

یک.کتاب های محاسبات سری عمران دارای تست های تالیفی کمی بوده و طراح سوال واقف سوالات کتاب بوده و همانند کتاب سری عمران می دهد ولی با یک نکته ریز
    که چون ان نکته را بلد نیستیم موفق به جواب دهی نمیشویم با اینکه میدانیم سوال از ما چی میخواهد و چه باید بکنیم و جواب ندادن به سوالی که در حالت معمولی بسیار اسان است ولی در ازمون جدید نکته دار است به کل باعث از دست رفتن روحیه ادم میشود..

دو.دلیل اصلی بعد ضعف در پایه ما می باشد

و چند دلیل دیگر که از حوصله بحث خارج است

و این خود باعث شد تا دنبال راه حل و تست های تالیفی باشم و متوسل شدم به جستجو در گوگل
    و کتاب های پوران پژوهش رو پیدا کردم و تهیه کردم ولی انطور که باید و شاید کمکم نکرد
    چون هدفم حل کردن سوالات تستی بیشتر با نکات جدیدتر بود

چون طراح سوال این نکات را که از خود در نمیاورد حتما منبعی مرجعی وجود دارد که با آن بر روی سوالات مانور دهد

قبلا چندین بار فکرم به کتاب های ارشد رفته بود ولی با هرکی مشورت میکردم میگفتن اصلا بهم ربط ندارند
    تا اینکه سوالات ارشد امسال کد سی را دانلود کردم و اگر دفترچه سوالات سی را داشته باشید دقیقا سوالات زیر یعنی
    46
    51
    53
    106
    107
    109
    110
    111
    112
    113
    115
    116
    117
    119
    120
    121
    122
    123

مشابه آن در چندین سال قبل ازمون محاسبات امده است یعنی فقط تو ازمون امسال 20 تا سوال مشابه ازمون محاسبات بوده

و در اخر سر به این نتیجه رسیدم که کتاب های ارشد بتن و فولاد میتونه کمک بزرگی به حل سوالات تالیفی بیشتری بکنه ولی باز به همفکری و کمک شما مهندسین دارم
    باور کنید شاید نزدیک یک میلیون تا به حال فقط دادم کتاب
    دیگه نمیتونم بیشتر از این هزینه کنم
    یعنی میتونم ولی نمیتونم کتابی تهیه کنم که به دردم نخوره ومجبور شم کتاب جدید بخرم یعنی این اخرین شانسم از نظر مالی برای هزینه کردن برای کتابه
    چون خودم تا به حال ارشد شرکت نکردم نیاز مبرم به کمک شما در این زمینه دارم
    میشه بفرمایید چه انتشاراتی برای کتاب بتن و فولاد کتاب چاپ کردن و کدام یک بسیارغنی تر است و دارای سوالات تالیفی متعددی می باشد

و ایا به نظر شما کتاب های ارشد واقعا میتونه کمک حالم باشه چون دیدید که براتون گفتم که حدودا 20 سوال ارشد امسال دقیقا مشابه ازمون محاسبات بوده مثلا خود همین ضریب طول موثر ستون - لنگر خمشی ترک خوردگی - نیروی برشی پیچ - نیروی برشی طراحی بست - تعداد پیچ ها - حداکثر تنش برشی و ...

و دراخر سر ممنون میشم از کتاب بتن یا فولادی که دارید از سر فصل هایش چند عکس گرفته و متتشر کنید تا ببینم چقدر سر فصل ها بهم نزدیک است و ایا خرید کتاب های ارشد واقعا به درد خواهد خورد

با سپاس
    سلام.
    من فکر میکنم علت اینکه شما وقت گذاشتید و نتیجه نگرفتید این هست که شاید بر روی همه چی وقت گذاشتید بجز خود مباحث. طراح ها هر آزمون سوالات ریز از تو مباحث طرح میکنند که پاسخ به این سوالات نیازمند تسلط بر روی مباحث بخصوص فولاد وبتن می باشد. شما احتمالا بیشتر وقتتون رو روی سری عمران میگذارید و احتمالا مسلط هم هستید ولی باید بدونید بسیاری از مباحث محاسبات در کتب سری عمران نیستند. بنابراین به بیراهه نروید و برای موفقیت در آزمون محاسبات باید مباحث رو مسلط شوید.
    موفق باشید
    کاربر مقابل پست ALI-JAVAN عزیز را پسندیده است: Nikoo013
    بیخیال دیروز، بیخیال فردا... الان وقتشه!!!

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    رتبه در کنکور
    177
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-ژئوتكنيك
    نام دانشگاه
    ارشد:صنعتى اصفهان
    پسندیده
    5
    مورد پسند : 14 بار در 4 پست
    من فولاد سرى عمرانو فقط پيچ و جوشش رو خوندم ،ولى بتن ١و ٢ را كامل خوندم و با اطمينان ميتونم بگم كاملا به درد نخور بود.حداقل بتنش.من كه تو ارشد فقط ٢تا سوال بتن زدم.نميتونم به شما منبع جديدى معرفى كنم ولى ميگم كه وقت روى كتب بتن سرى نگذاريد چون خيلى مقدماتيه.
    کاربر مقابل پست Behnaz.rhm عزیز را پسندیده است: Nikoo013

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-آب
    نام دانشگاه
    شهید چمران
    پسندیده
    80
    مورد پسند : 285 بار در 119 پست
    شاید بطور اتفاقی توی آزمون های سال 96 سوالات بتن و فولاد دوتا آزمون شبیه هم بوده باشن اما من فکر نمیکنم لزوما همیشه اینطور باشه.
    اساسا آزمون محاسبات با آزمون ارشد تفاوت داره.
    بیس آزمون محاسبات آیین نامه ها هستن. خصوصا اینکه در سالهای اخیر طراحان سوال ها بیشتر سمت جزییات توی آیین نامه ها میرن
    کتابهای کمک آموزشی هم هیچوقت تمامی مبحث رو پوشش نمیدن و نمیشه روشون حساب کرد.
    من بهتون توصیه میکنم بجای گیج شدن توی کتابهای مختلف در درجه اول به آیین نامه ها تسلط پیدا کنید و دقیقا متن اون ها رو خط به خط بخونید و تفسیر کنید. در درجه بعدی سراغ حل سوالات سال های گذشته ( خود آزمون محاسبات) برید و سعی کنید حتما خودتون حل کنید.
    ضمن اینکه آزمون محاسبات فقط فولاد و بتن نیست و باقی مباحث هم نصف سوالات رو تشکیل میده که براحتی میشه از پسشون برومد و تقریبا نصف سوالات رو پاسخ داد.
    به هر حال آزمون محاسبات تا حدودی آزمون سرعت عمل هم محسوب میشه. پس شیوه مدیریت زمان و سوالات متفاوت و همراه داشتن خلاصه نویسی های مهم هم فاکتور مهمیه که نباید ازش غافل شد.
    4 کاربر پست saeede عزیز را پسندیده اند . ahwazi,ALI-JAVAN,ali031,Nikoo013

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)