سیویل فایل کلیدواژه

صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 122021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 440 از 515

موضوع: بحث و تبادل نظر پس از برگزاری آزمون دکترای عمران 96

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی زلزله
    نام دانشگاه
    خواجه نصیرالدین طوسی
    پسندیده
    1,698
    مورد پسند : 5,232 بار در 1,324 پست

بحث و تبادل نظر پس از برگزاری آزمون دکترای عمران 96

این تاپیک اختصاص به بحث و تبادل نظر پس از برگزاری آزمون دکترای 96 دارد.
    با آرزوی موفقیت برای کاربران سایت ارشد عمران
    ویرایش توسط ADMIN : 1395/12/06 در ساعت 03:12
    4 کاربر پست ADMIN عزیز را پسندیده اند . Grey_89,Number 1,omidsmart,saeed_Dexter

2. Top | #421

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    خاک و پی
    نام دانشگاه
    ایران
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 8 بار در 5 پست
    نمره های زیر 50 برای دوره های روزانه دانشگاه تهران قبول نمی شوند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط civil_f نمایش پست ها
    بسیار عالی. البته ببینید رتبه 1 که ترازشون 7000 بود رفتن شریف. رتبه 2 ولی تهران انتخاب اولشون بود. رتبه 3 کلا انگار هیچ مصاحبه ای نرفتن (اپلای کردن انگار) رتبه 4 هم امیرکبیر ظاهرا رفتن. یعنی چند تا رتبه و تراز خیلی تاپ تقریبا از دور خارج شدن. ضمن اینکه دقت کرده باشید اختلاف نمره شما و نفر دوم با بقیه دوستان خیلی زیاده. اما به قول شما واقعا محاسبه و تشخیصش سخته. الان من خودم تراز 4422 هست و نمره ای که دانشگاه داده 43.2. باز اگه همزمان تراز و نمره دانشگاه همه دوستان مشخص بود میشد یه مقدار حساب کتاب کرد.
    در مورد دانشگاه خواجه نصیرم به نظرم بهترین کار رو کردید.
    انشالا که موفق باشید.
    کاربر مقابل پست moha2017 عزیز را پسندیده است: L-am

3. Top | #422

عنوان کاربر
    کاربر پیشرفته
    رتبه در کنکور
    15 دکتری
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    آب
    نام دانشگاه
    شهید بهشتی
    پسندیده
    45
    مورد پسند : 113 بار در 39 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha2017 نمایش پست ها
    هدف صرفا بیان یک مثال بود در راستای صحبت های دوستمون. وگرنه دقت کرده باشید اشاره کردم که دو نفر اول لیست اختلاف زیادی دارند و بقیه دوستان اکثرا زیر 50 هستن.
    کاربر مقابل پست civil_f عزیز را پسندیده است: L-am

4. Top | #423

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    20
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی مدیریت منابع آب
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    5
    مورد پسند : 45 بار در 19 پست
    هدف صرفا بیان یک مثال بود در راستای صحبت های دوستمون. وگرنه دقت کرده باشید اشاره کردم که دو نفر اول لیست اختلاف زیادی دارند و بقیه دوستان اکثرا زیر 50 هستن.
    سلام و وقت بخیر چند سوال خدمتتون داشتم
    اول اینکه جو و اساتیددانشگاه تهران تو منابع آب چطوره؟ آیا به دانشجو به طور غیر منطقی سخت گرفته می شه یا یک روند منظقی داره،

دوم اینکه ترازای بالای بچه هایی که اونروز اومده بودن برای مصاحبه دانشگاه تهران در خاطرتون هست

با سپاس فراوان

5. Top | #424

عنوان کاربر
    کاربر پیشرفته
    رتبه در کنکور
    15 دکتری
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    آب
    نام دانشگاه
    شهید بهشتی
    پسندیده
    45
    مورد پسند : 113 بار در 39 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_wateresource نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر چند سوال خدمتتون داشتم

اول اینکه جو و اساتیددانشگاه تهران تو منابع آب چطوره؟ آیا به دانشجو به طور غیر منطقی سخت گرفته می شه یا یک روند منظقی داره،

دوم اینکه ترازای بالای بچه هایی که اونروز اومده بودن برای مصاحبه دانشگاه تهران در خاطرتون هست

با سپاس فراوان
    سلام خواهش میکنم. ببینید منابع آب تهران قویترین گروهه. اینو از قبل هم میدونستیم. ظاهرا توی یکی از رنکینگ های جدیدی هم که انجام شده هم رتبه 15 دنیا رو داره.
    رشته منابع آب دانشگاه تهران رتبه ۱۵ جهان را کسب کرد - دانشگاه تهران

ولی جدای از این، واقعا اساتید خوبی دارن. کسانی مثل دکتر کراچیان که میتونم بگم بینظیر هستن ولی خب ظاهرا ایشون قرار نیست این دوره دانشجو بگیرن. البته اساتید سخت گیری که گاهی واقعا اذیت میکنن هم دارن ولی با توجه به اینکه همه دانشگاهها همچین شرایطی رو کم و بیش دارند، باز در مجموع دانشگاه تهران بهترین گزینه هست.
    من خیلی ترازها خاطرم نیست ولی اکثرا رتبه های تک رقمی به جز دو سه نفر اول بین5000 - 6000 بودن و بعد هم که کمتر. 7000 که به جز نفر اول نداشتیم. نفر دوم هم 6000 و خورده ای بود. بقیه بیشتر حدود 5000 و خورده ای.ولی خب میگم خیلی ها این مابین دانشگاههای شریف و امیرکبیر قبول شدن. فکر کنم رتبه 6 هم شریف قبول شدن( اگه رتبشون رو اشتباه نکنم). یعنی 1-3-4-6 همین الان جاهای دیگه قبول قطعی شدن.
    در مجموع یکی از دوستان که دانشگاه تهران درس میخونن، هیچوقت به نبود مشکلات اشاره نمیکنن و میگن که همه جا مشکلات و مسائل هست که بیشترم به خاطر نظام اموزشی ماست ولی به طور نسبی بخوایم نگاه کنیم، دانشگاه تهران از لحاط اعتبار اساتیدش، نامی که داره و گروه نسبتا منسجمش به نظرم بهترین گزینه موجوده اما به معنی این نیست که هیچ مشکلی نباشه یا سخت گیری نکنن. به نظرم دوره دکتری خیلی به استاد راهنما بستگی داره که ازتون چی بخواد و چه برنامه ای براتون بچینه. بیشتر بر اون اساس میشه گفت که روند منطقی هست یا نه.

6. Top | #425

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    خاک و پی
    نام دانشگاه
    ایران
    پسندیده
    0
    این که گفتم جزو آیین نامه مصاحبه دانشگاه تهران هست...

7. Top | #426

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    20
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی مدیریت منابع آب
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    5
    سلام خواهش میکنم. ببینید منابع آب تهران قویترین گروهه. اینو از قبل هم میدونستیم. ظاهرا توی یکی از رنکینگ های جدیدی هم که انجام شده هم رتبه 15 دنیا رو داره.
    رشته منابع آب دانشگاه تهران رتبه ۱۵ جهان را کسب کرد - دانشگاه تهران

ولی جدای از این، واقعا اساتید خوبی دارن. کسانی مثل دکتر کراچیان که میتونم بگم بینظیر هستن ولی خب ظاهرا ایشون قرار نیست این دوره دانشجو بگیرن. البته اساتید سخت گیری که گاهی واقعا اذیت میکنن هم دارن ولی با توجه به اینکه همه دانشگاهها همچین شرایطی رو کم و بیش دارند، باز در مجموع دانشگاه تهران بهترین گزینه هست.
    من خیلی ترازها خاطرم نیست ولی اکثرا رتبه های تک رقمی به جز دو سه نفر اول بین5000 - 6000 بودن و بعد هم که کمتر. 7000 که به جز نفر اول نداشتیم. نفر دوم هم 6000 و خورده ای بود. بقیه بیشتر حدود 5000 و خورده ای.ولی خب میگم خیلی ها این مابین دانشگاههای شریف و امیرکبیر قبول شدن. فکر کنم رتبه 6 هم شریف قبول شدن( اگه رتبشون رو اشتباه نکنم). یعنی 1-3-4-6 همین الان جاهای دیگه قبول قطعی شدن.
    در مجموع یکی از دوستان که دانشگاه تهران درس میخونن، هیچوقت به نبود مشکلات اشاره نمیکنن و میگن که همه جا مشکلات و مسائل هست که بیشترم به خاطر نظام اموزشی ماست ولی به طور نسبی بخوایم نگاه کنیم، دانشگاه تهران از لحاط اعتبار اساتیدش، نامی که داره و گروه نسبتا منسجمش به نظرم بهترین گزینه موجوده اما به معنی این نیست که هیچ مشکلی نباشه یا سخت گیری نکنن. به نظرم دوره دکتری خیلی به استاد راهنما بستگی داره که ازتون چی بخواد و چه برنامه ای براتون بچینه. بیشتر بر اون اساس میشه گفت که روند منطقی هست یا نه.

سپاس بیکران از راهنماییتون.
    کاربر مقابل پست Soroush_wateresource عزیز را پسندیده است: civil_f

8. Top | #427

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    دانشگاه
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 71 بار در 25 پست
    ینده با توجه به علاقه ای که به این مباحث دارم. گاها به این انجمن و این تاپیک سر میزنم.
    در حال خواندن پیامهای دوستان بودم که دیدم بحث هیئت علمی میشود.
    دوستان عزیز نمیخوام نا امیدتون کنم ولی برنام ریزی خوتون را برای هیئت علیمی انجام ندهید. وگرنه بعد از 4-5 سال سرخورده و پشیمان میشوید.
    در حال حاضر (نه 4 سال دیگر) وضعیت جذب هیئت علمی در رشته عمران بسیار بد است و الان ما تعداد زیادی دانش اموخته بیکار دکتری داریم.
    دانشگاه های دولتی که تقریبا اشباع هستند و گاها برای تکمیل کادر یک دو نفر جذب میکنند که برای این افراد هم رقابت شدیدی است. دانشگاه ازاد هم که دچار بحران کمبود دانشجو شده است و تا بتواند جذب انجام نمیدهد و اکثر هیئت علمی ارشدش هم بورس کرده و مشغول دکتری خوندن هستند و نیلز خاصی به جذل نداره (اگرم باشه همین امسال و سال دیگه)
    تجذبهایی که هست بسیار محدود و از طرفی سیل دانش اموختگان دکتری هر روز زیادتر میشود. این امید جذب فقط برای افراد بارز زنده می ماند. افرادی که معدلهای خوب دارند در بهترین دانشگاه های کشور درس خوانده اند. و از همه مهمتر رزومه پژوهشی خیلی قویی دارند. و البته بند پ !
    ولی به طور کلی در صورتی که در این بازی بسیار سخت و نفس گیر میخواهید ادامه دهید بدانید که بهتر است داننشگاه های اسم و رسم دار بخوانید. مثلا دوستی گفته بود باهنر کرمان و اصفهان کدام بهتر است. به صراحت من اصفهان را انتخاب میکنم. کاری هم به گروه عمرانش ندارم. شخصی که نهایتا شما را برای هیئت علمی انتخاب میکند اصلا رشته و تخصصش با شما یکی نیست. و فقط اسامی براش مهم هستند. از طرف دیگر جدای از اسامی جایی بروید که بتونید رزومه پژوهشیتون را قوی و قویتر بکنید.
    5 کاربر پست alen18 عزیز را پسندیده اند . ali808,civil_f,civil_sa,devilmaycry,L-am

9. Top | #428

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    20
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی مدیریت منابع آب
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    5
    با سلام و ادب
    قبل از هر چیز ادای احترام می کنم به نظر دوستمون در مورد سختی و موانع هیئت علمی شدن اما موادی هست که باید گفت

روزی که من تصمیم گرفتم برای دکتری بخونم با هرکه صحبت می کردم، مشورت می گرفتم و .... و حتی بارها در این تاپیک دیدم کسایی که از موانع قبولی در دکتری می گفتن، کسایی که با قاطعیت می گفتن که هر دانشگاهی دانشجوی خودشو می گیره و بی عدالتی بی داد می کنه و ... بطوریکه اکثر دانشجوها از این حرف ها اظهار نا امیدی می کردن و خود من هم بار ها نا امید می شدم... اما وقتی وارد مرحله مصاحبه که شدم دیدم همه ی این حرف ها اشتباه بوده...و این حرف های نا امید کننده اصلا تعیین کننده نبودند.... کاملا اشتباه بوده، کسی که کمی تلاش کرده و با توکل به خدا وارد شده حتی از دانشجوهای خود اون دانشگاه بیشتر مورد توجه اساتید قرار می گرفت و بعد بلافاصله با اون تماس می گرفتند (اماریه که از دوستان پیگیری کردم)... اینه که هر آرزویی دارید قطعا با تلاش و توکل بهش خواهید رسید حتی در بدترین شرایط

البته دوستمون در پیام قبلی به زیبایی اشاره کردند که رزومه و معدل راه رو سهل و اسان می کنه که حرفشون بسیار متینه
    ویرایش توسط Soroush_wateresource : 1396/04/30 در ساعت 12:10
    5 کاربر پست Soroush_wateresource عزیز را پسندیده اند . ali808,civil_f,civil_sa,devilmaycry,L-am

10. Top | #429

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی محیط زیست
    نام دانشگاه
    تبریز
    پسندیده
    423
    مورد پسند : 134 بار در 77 پست
    سلام به نظرتون برای محیط زیست که 2 نفر در دفترچه نوشته شده برای دانشگاه تهران و 3 نفر نمره بالای 60 دارند، آیا تنها این سه نفر اسمشون برای سنجش فرستاده شده یا بالای 50 ها؟
    سوال دوم هم اینکه الان که دانشگاهها نمره مصاحبه میفرستن به سنجش، 50 درصد بقیه نمره که مربوط به تراز و رتبه آزمون هست، چطور اعمال میشه؟
    آیا مثلا رتبه زیر 10 با نمره مصاحبه 50 میتونه از رتبه حدود 20 با نمره مصاحبه 60 و ... جلو بزنه یا نه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha2017 نمایش پست ها

11. Top | #430

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی محیط زیست
    نام دانشگاه
    تبریز
    پسندیده
    423
    بالاترین نمره مصاحبه محیط زیست تهران 69 و بعد 65 و بعد 60 هست.

12. Top | #431

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    خاک و پی
    نام دانشگاه
    ایران
    پسندیده
    0
    با سلام
    بله تمام نمره های بالای 50 در دور دوم قرار میگیرند
    در مورد محاسبه نمره نهایی برخی دوستان مطلع گفته اند که نمره مصاحبه در 100 ضرب شده و با نمره تراز جمع می شود و مجموع آنها تقسیم بر دو می شود.
    حال برای تمام شرکت کنندگان یک نمره جدید ایجاد می شود و به ترتیب از نمره بالاتر اگر در اولویت قبلی نرفته باشند در این اولویت(مثلا دانشگاه تهران) قبول می شوند تا اینکه ظرفیت این اولویت تمام شود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط L-am نمایش پست ها
    سلام به نظرتون برای محیط زیست که 2 نفر در دفترچه نوشته شده برای دانشگاه تهران و 3 نفر نمره بالای 60 دارند، آیا تنها این سه نفر اسمشون برای سنجش فرستاده شده یا بالای 50 ها؟
    سوال دوم هم اینکه الان که دانشگاهها نمره مصاحبه میفرستن به سنجش، 50 درصد بقیه نمره که مربوط به تراز و رتبه آزمون هست، چطور اعمال میشه؟
    آیا مثلا رتبه زیر 10 با نمره مصاحبه 50 میتونه از رتبه حدود 20 با نمره مصاحبه 60 و ... جلو بزنه یا نه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    3 کاربر پست moha2017 عزیز را پسندیده اند . L-am,saeed_Dexter,Soroush_wateresource

13. Top | #432

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    20
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی مدیریت منابع آب
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    5
    سلام دوستان، بنده از سازمان سنجش در مورد نحوه محاسبه امتیاز تراز سوالی پرسیدم که خوبه شما هم جوابش رو بدونید:

با سلام
    داوطلب گرامي نمره كل نهايي براساس 50 درصد نمره آزمون كتبي و 50 درصد نمره مصاحبه محاسبه مي شود.شايان ذكر است نمره كل آزمون كتبي در بازه 0 تا 10000 و نمره مرحله دوم اعلام شده از سوي دانشگاهها در بازه 0 تا 5000 مي باشد.
    با سپاس
    4 کاربر پست Soroush_wateresource عزیز را پسندیده اند . civil_sa,devilmaycry,Ehsan-11,L-am

14. Top | #433

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    اصفهان
    پسندیده
    19
    مورد پسند : 43 بار در 15 پست
    سلام. یعنی تاثیر نمره مصاحبه کمتر از نمره آزمون کتبی هست؟
    کاربر مقابل پست Ehsan-11 عزیز را پسندیده است: L-am

15. Top | #434

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    20
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی مدیریت منابع آب
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-11 نمایش پست ها
    نه فکر نکنم، احتمالا یکسری ضرایب تناسب روی این نمرات اعمال کنن که تاثیرشون یکسان باشه، شاید البته، برای منم این پاسخ گنگ هست.
    2 کاربر پست Soroush_wateresource عزیز را پسندیده اند . devilmaycry,L-am

16. Top | #435

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    11 دکتری 1396
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی سواحل
    نام دانشگاه
    صنعتی شـاهـرود
    پسندیده
    990
    مورد پسند : 128 بار در 57 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-11 نمایش پست ها

خیر.
    نمره تراز آزمون تقسیم بر 200 میشه
    یعنی تراز 10000 میشه نمره 50
    یا مثلا تراز 6000 میشه نمره 30

امتیاز مصاحبه هم تقسیم بر 100 میشه
    یعنی نمره 5000 میشه 50 و...
    کاربر مقابل پست civil_sa عزیز را پسندیده است: L-am

17. Top | #436

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    مهندسی محیط زیست
    نام دانشگاه
    تبریز
    پسندیده
    423
    نقل قول نوشته اصلی توسط civil_sa نمایش پست ها
    خیر.

بله. در واقع نمره مصاحبه که از ۱۰۰ هست تقسیم بر ۲ میشه و تراز همونطور که گفتین تقسیم بر ۲۰۰
    کاربر مقابل پست L-am عزیز را پسندیده است: civil_sa

18. Top | #437

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه دریایی
    نام دانشگاه
    گیلان
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 10 بار در 9 پست
    بببخشید شما که رفتین برای مصاحبه سازه دریایی، دانشگاه های مختلف چقدر به معدل لیسانس اهمیت می دادند؟ اگه بقیه فاکتورها رو کسی داشته باشه فقط معدل لیسانسش پایین باشه شانسی داره؟ بخصوص دانشگاه های تهران؟
    خیر.

19. Top | #438

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    رتبه در کنکور
    11 دکتری 1396
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    مهندسی سواحل
    نام دانشگاه
    صنعتی شـاهـرود
    پسندیده
    990
    مورد پسند : 128 بار در 57 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan2000 نمایش پست ها
    بببخشید شما که رفتین برای مصاحبه سازه دریایی، دانشگاه های مختلف چقدر به معدل لیسانس اهمیت می دادند؟ اگه بقیه فاکتورها رو کسی داشته باشه فقط معدل لیسانسش پایین باشه شانسی داره؟ بخصوص دانشگاه های تهران؟
    کلا رو مصاحبه دانشگاه تهران به هیچ وجه حساب باز نکنید...
    هم معدل ارشد و کارشناسی و هم رتبه کنکور و از همه مهمتر دانشجوی خودشون براشون از اهمیت خیلی بالایی برخوردار هست...

مصاحبه دانشگاه تهران برای ما (سازه های دریایی) شوخی ای بیش نبود... 6 نفر جلوت نشستن و میخندن... و هیچ صحبت تخصصی ای نشد ...

هر نفر 5 دقیقه مصاحبه شد و در نهایت یه نمره ای رو اعلام کردن...

اما برای علم و صنعت و سایر دانشگاه ها معدل ها مهم هست... البته اگر پژوهش شما قوی باشه و از همه مهمتر در راستای کار اساتید اونجا باشه نمره بالا گرفتن بعید نیست...

برای نمونه، مصاحبه علم و صنعت کاملا واضح بود که من رو نمیخوان چون اصلا موضوع کاری من رو خیلی نمیدونستن و تمایلی به ورود به این حوضه نداشتن...
    2 کاربر پست civil_sa عزیز را پسندیده اند . ADMIN,saeed_Dexter

20. Top | #439

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    اصفهان
    پسندیده
    18
    مورد پسند : 24 بار در 17 پست
    کلا رو مصاحبه دانشگاه تهران به هیچ وجه حساب باز نکنید...
    هم معدل ارشد و کارشناسی و هم رتبه کنکور و از همه مهمتر دانشجوی خودشون براشون از اهمیت خیلی بالایی برخوردار هست...

مصاحبه دانشگاه تهران برای ما (سازه های دریایی) شوخی ای بیش نبود... 6 نفر جلوت نشستن و میخندن... و هیچ صحبت تخصصی ای نشد ...

هر نفر 5 دقیقه مصاحبه شد و در نهایت یه نمره ای رو اعلام کردن...

اما برای علم و صنعت و سایر دانشگاه ها معدل ها مهم هست... البته اگر پژوهش شما قوی باشه و از همه مهمتر در راستای کار اساتید اونجا باشه نمره بالا گرفتن بعید نیست...

برای نمونه، مصاحبه علم و صنعت کاملا واضح بود که من رو نمیخوان چون اصلا موضوع کاری من رو خیلی نمیدونستن و تمایلی به ورود به این حوضه نداشتن...

سلام مهندس

نمره ای که دانشگاه ها میدن باید بر اساس مقالات و رزومه پژوهشی باشه یا اینکه نه هرکیو بخوان بگیرن نمره بالایی میدن؟ با فرض اینگه آن شخص مثلا مقاله ای نداشته
    کاربر مقابل پست ali808 عزیز را پسندیده است: civil_sa

21. Top | #440

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    دانشجوی دکترا
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    اصفهان
    پسندیده
    19
    مورد پسند : 43 بار در 15 پست
    سلام. من معدل لیسانسم پایین بود ولی 3 تا ISI و 2 تا ISC دارم تو مصاحبه دانشگاه تهران جزو 10 نفر اول نشدم فکر نکنم از نظر مقاله کسی از من بالاتر بود ولی به نظرم معدل و دانشگاه کارشناسی و کارشناسی ارشد خیلی مهمه. مثلا دانشگاه امیرکبیر زمان مصاحبه یک جدولی را برروی درب اتاق مصاحبه زده بود که امتیاز آموزشی را تو اون آورده بود. من چون معدل لیسانسم پایین بود خیلی امتیازم از اکثر افراد پایینتر بود. البته مدرک زبان هم نداشتم و متاهل هم هستم که به نظرم خیلی از دانشگاه ها براشون مهمه که دانشجو بتونه تمام وقت در اختیارشون باشه مثلا دانشگاه اصفهان زمان مصاحبه از همه تعهد میگرفتن.
    2 کاربر پست Ehsan-11 عزیز را پسندیده اند . devilmaycry,saeed_Dexter

صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 122021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)