سیویل فایل کلیدواژه

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل جدی با استاد راهنما و وقفه دو ساله در پایان نامه گرایش سازه

1. Top | #1
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    42
    مورد پسند : 33 بار در 23 پست

Question مشکل جدی با استاد راهنما و وقفه دو ساله در پایان نامه گرایش سازه

سلام دوستان عزیز
    خوشحالم که جمعی علمی و فرهیخته تشکیل دادید و کنار هم هستیم
    از شما عزیزان راهنمایی می خواستم چون در آستانه اخراج از دانشگاه قرار دارم

من یه موضوع خیلی جالب و نوآورانه برای پایان نامه ام انتخاب کردم. و بعد 1 سال آزمایش مطالعه بالاخره ایده اولیه جواب داده و موفق شدم سیستم سازه ای جدیدی ارائه کنم که برش پایه ساختمانی مثلا در مقایسه با قاب خمشی یا مهاربند های رایج تا حدود 70 درصد کاهش میده

کلی آزمایش و مطالعه و مدل سازی آباکوس انجام دادم و نتایجم کاملا مستند و قابل ارائه و رجوعه و همه جوره میتونم از تمام حدود 400 صفحه پایان نامه ام دفاع کنم.
    الان 4 امین ترمی هست که پایان نامه رو برداشتم و معدل کلم 18 هست و متاسفانه چون 6 ترمه شدم تا پایان خرداد فرصت دفاع دارم وگرنه مطابق قوانین دانشگاه آزاد اخراج خواهم شد.

مشکل من: استاد راهنما به هیچ وجه با من کنار نمیاد و میگه شما در نتایج دستکاری و اغراق و عدد سازی کردی و مدام ایرادات مختلفی می گیره که من هم جواب های منطقی به همشون میتونم بدم و از خودم دفاع می کنم.

توی هر دیدارمون یه ایده یا سوال جدید عجیب غریب راجع به کار من میده و من حدود دو هفته ای روش کار می کنم و بهش گزارش میدم. ولی باز این روند رو تکرار می کنه. گاهی اوقات هم با اینکه خودش هیچی از نرم افزار آباکوس نمی دونه ایراد های بیخودی می گیره. مثلا می پرسه چرا تنش نهایی در سومین گره عضو 17 از 12 بیشتره؟ یا مثلا می گه شکل رو با زاویه 30 درجه نسبت به خط فلان برش بزن. یا چیز هایی که ربطی به بلد بودن یا نبودن آباکوس نداره ولی در نهایت قضیه رو می پیچونه و به اینجا ختم می کنه که شما آباکوس بلد نیستی.

من هیچ ادعایی در مورد بلد بودن آباکوس ندارم خود شما بزرگواران می دونید که نرم افزار به این عظمت رو هرگز نمیشه گفت بهش مسلط هستید ولی من در حدی که مدل خودم رو ران کردم و نتیجه گرفتم و 2 مقاله رو صحت سنجی کردم پیش روی داشتم و از پس مدلسازیم بر اومدم.

من با این استاد راهنما چیکار کنم؟ با سوالات عجیب و غریبی که می پرسه و هر دفعه وقفه ای 2 تا 3 هفته ای ایجاد می کنه؟ میگه شما به عنوان مهندس باید فلسفه آباکوس رو بدونی که نمی دونی!!! مثلا میخواد من بدونم چرا یه مهاریند در فلان تنش کمانش می کنه و من هم با محاسبه به هر دو روش ال آر اف دی و تنش مجاز بهش ثابت می کنم ولی باز میگه من هزارتا ساختمان ساختم و درسته که از نظر تئوری و آیین نامه ای عضو به کمانش می رسه ولی من تا بحال ندیدم!!!

من با آدمی به این بی منطقی چجوری برخورد کنم؟ الان فرصت زیادی هم برام نمونده و واقعا احساس خطر می کنم

لطفا راهنمایی بفرمایید

سپاسگزارم

2. Top | #2
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    42
    این رو هم اضافه کنم که استاد راهنمای من رییس گروه عمران دانشکده مون هست و هیچ کس رو حرفش حرف نمی زنه و جرات نداره که برای دفاع از کار من بایسته. حتی استادی معروف در زمینه تحقیقاتم مورد من رو مطالعه و تایید کرد و خیلی هم استقبال کرد ولی وقتی با استاد راهنمام روبرو شد بهم گفت من در مقابل ایشون نمی تونم از شما دفاع کنم ایشون در برابر شما گارد گرفته! و حسودی می کنه که چرا این ایده به ذهن خودش نرسیده.

خداییش من اصلا تو این فازا نیستم که بگم کار من فلان و بهمان بوده و کوه کندم. نه کار من فقط دنبال کردن یه ایده بوده و ارزش کار فعلا در حد یه پایان نامه اس و تا آزمایش نشه جایی در علم نداره.
    ولی مساله اینه که همه چیز درسته ولی نمی تونم این آدم رو قانع کنم
    ویرایش توسط 7K7 : 1395/11/30 در ساعت 02:27

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 6 بار در 2 پست
    ((موفق شدم سیستم سازه ای جدیدی ارائه کنم که برش پایه ساختمانی مثلا در مقایسه با قاب خمشی یا مهاربند های رایج تا حدود 70 درصد کاهش میده))

سلام
    ایده بسیار بزرگی به نظر میرسه چون در صورت صحیح بودن این ایده بسیاری از ساختمان ها با کاهش هفتاد درصدی برش پایه همراه خواهد بود و به همین میزان صرفه جویی در مصرف مصالح فولاد و بتن.
    من نمیدانم شما در کدام دانشگاه تحصیل میکنید و یا استاد شما چه کسی هست و آیا توانایی تحلیل پایان نامه شما رو داره یا نه اما به شما چند توصیه میکنم

- این ایده بسیار انقلابی است و در صورت کوچکترین اشتباهی در محاسبات استاد راهنمای شما از نظر علمی نابود خواهد شد! چون شما پروژه ای به ایشان داده اید که در هر صورت آزمایش نشده و ادعا میکنید هفتاد درصد برش پایه را کاهش میدهد و این یعنی نقض کلیه سیستم های مقاوم لرزه ای شناخته شده در آیین نامه آمریکا!
    - اگر بتوانید این ایده را در یک مجله معتبر علمی بین المللی به چاپ برسانید فشارها از روی استاد شما تا حدودی برداشته میشود و احتمالا با شما موافقت خواهد کرد.
    - اگر بتوانید این ایده را با چند استاد مطرح داخلی مطرح کنید و ایرادات احتمالی آن را جویا شوید باز هم احتمال موافقت با پایان نامه شما هست.
    -اگر نتوانید کارهای بالا را انجام دهید به احتمال بسیار زیاد از دانشگاه اخراج خواهید شد مگر اینکه این عدد هفتاد درصد مثلا به پنج درصد برسد و یا به طور کلی پایان نامه خود را تغییر دهید.
    5 کاربر پست iran123654 عزیز را پسندیده اند . 7K7,ADMIN,ALI-JAVAN,ali006,omidsmart

4. Top | #4
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    42
    نقل قول نوشته اصلی توسط iran123654 نمایش پست ها
    ((موفق شدم سیستم سازه ای جدیدی ارائه کنم که برش پایه ساختمانی مثلا در مقایسه با قاب خمشی یا مهاربند های رایج تا حدود 70 درصد کاهش میده))

سلام
    ایده بسیار بزرگی به نظر میرسه چون در صورت صحیح بودن این ایده بسیاری از ساختمان ها با کاهش هفتاد درصدی برش پایه همراه خواهد بود و به همین میزان صرفه جویی در مصرف مصالح فولاد و بتن.
    من نمیدانم شما در کدام دانشگاه تحصیل میکنید و یا استاد شما چه کسی هست و آیا توانایی تحلیل پایان نامه شما رو داره یا نه اما به شما چند توصیه میکنم

- این ایده بسیار انقلابی است و در صورت کوچکترین اشتباهی در محاسبات استاد راهنمای شما از نظر علمی نابود خواهد شد! چون شما پروژه ای به ایشان داده اید که در هر صورت آزمایش نشده و ادعا میکنید هفتاد درصد برش پایه را کاهش میدهد و این یعنی نقض کلیه سیستم های مقاوم لرزه ای شناخته شده در آیین نامه آمریکا!
    - اگر بتوانید این ایده را در یک مجله معتبر علمی بین المللی به چاپ برسانید فشارها از روی استاد شما تا حدودی برداشته میشود و احتمالا با شما موافقت خواهد کرد.
    - اگر بتوانید این ایده را با چند استاد مطرح داخلی مطرح کنید و ایرادات احتمالی آن را جویا شوید باز هم احتمال موافقت با پایان نامه شما هست.
    -اگر نتوانید کارهای بالا را انجام دهید به احتمال بسیار زیاد از دانشگاه اخراج خواهید شد مگر اینکه این عدد هفتاد درصد مثلا به پنج درصد برسد و یا به طور کلی پایان نامه خود را تغییر دهید.
    متشکرم از راهنمایی کاملتون.
    میزان 70 درصد رو قطعی می تونم ثابت کنم و از مطمئنم.
    اتفاقا با مشورت یکی دیگر از اساتید در حال مذاکره برای مقاله کردنش هستم.
    چون 70 درصد واقعا ادعای بزرگی هست من خوم قصد آزمایش واقعی رو داشتم ولی هزینه ای در حدود 15 میلیون تومان داره که فعلا در توانم نیست. شاید در آینده....

مرسی که نظرتون رو بیان کردید برام خیلی ارزش داره. سعی می کنم همه موارد رو در نظر داشته باشم تا اخراج نشم
    3 کاربر پست 7K7 عزیز را پسندیده اند . ADMIN,ali006,M.S_Eng

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران- آب
    نام دانشگاه
    صنعتی اصفهان
    پسندیده
    1,905
    مورد پسند : 2,266 بار در 891 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 7K7 نمایش پست ها
    متشکرم از راهنمایی کاملتون.
    میزان 70 درصد رو قطعی می تونم ثابت کنم و از مطمئنم.
    اتفاقا با مشورت یکی دیگر از اساتید در حال مذاکره برای مقاله کردنش هستم.
    چون 70 درصد واقعا ادعای بزرگی هست من خوم قصد آزمایش واقعی رو داشتم ولی هزینه ای در حدود 15 میلیون تومان داره که فعلا در توانم نیست. شاید در آینده....

مرسی که نظرتون رو بیان کردید برام خیلی ارزش داره. سعی می کنم همه موارد رو در نظر داشته باشم تا اخراج نشم
    سلام. شما اگر نتایجتون درست باشه اتفاقا وقتی کارتون ارزشمند میشه که کار آزمایشگاهی هم در کنارش داشته باشه! هزینش هم توسط خیلی از جاها اگر واقعا کارتون جالب باشه پرداخت خواهد شد! شما میتونید با اساتید بزرگ دانشگاه های تهران ایده و نتایجتون رو مطرح کنید و مطمعن باشید اگر اونها به این نتیجه برسند که کار ارزشمندی هست با هزینه و حمایت خودشون بذای کار آزمایشگاهی حمایتتون میکنند.
    موفق باشید
    4 کاربر پست ALI-JAVAN عزیز را پسندیده اند . 7K7,ADMIN,ali006,M.S_Eng
    بیخیال دیروز، بیخیال فردا... الان وقتشه!!!

6. Top | #6
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    42
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI-JAVAN نمایش پست ها
    سلام. شما اگر نتایجتون درست باشه اتفاقا وقتی کارتون ارزشمند میشه که کار آزمایشگاهی هم در کنارش داشته باشه! هزینش هم توسط خیلی از جاها اگر واقعا کارتون جالب باشه پرداخت خواهد شد! شما میتونید با اساتید بزرگ دانشگاه های تهران ایده و نتایجتون رو مطرح کنید و مطمعن باشید اگر اونها به این نتیجه برسند که کار ارزشمندی هست با هزینه و حمایت خودشون بذای کار آزمایشگاهی حمایتتون میکنند.
    موفق باشید
    سلام- خیلی متشکرم که نظرات ارزشمندتون رو بیان می کنید.
    بله من خودم خیلی دوست داشتم کار رو آزمایشگاهی تست کنم ولی مسئله ای که الان دارم اینه که فقط در 3 ماه آینده می تونم از کارم دفاع کنم. یعنی زمان خیلی کمی دارم. چون کار از نظر مدلسازی و محاسبات سنگین بود به اینجا کشید.
    اگه الان طرحم رو با افراد بیشتری در اشتراک بزارم می ترسم سو استفاده کنند. ولی اگر شما یا دوستان عزیز دیگر افراد مطمئن و معتبری رو می شناسید معرفی کنید حتما باهاشون اشتراک می زارم.
    یه مورد دیگه هم این که دوست دارم کار آزمایشگاهی و کمی تکامل یافته تر رو به امید حق برای دکترا ذخیره داشته باشم.

این موارد زیر رو به این جهت می گم که راحت تر بتونم با این عزیزان تماس برقرار کنم و ایده اصلی کار رو درک کنند وگرنه قصد خاصی ندارم.

مشخصات و ویژگی های اساتیدی که می تونم باهاشون تماس داشته باشم:
    فولاد درس داده باشند و با سیستم رایج آشنا باشند
    به آباکوس و سپ مسلط باشند
    مقاله به انگلیسی یا فارسی داشته باشند
    کاربر مقابل پست 7K7 عزیز را پسندیده است: ali006

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    ...........
    پسندیده
    187
    مورد پسند : 238 بار در 173 پست
    با سلام. من تا جایی که پیام های شما رو خوندم. خودتونو برتر از استاد لاقل در فیلد کاری که انجام دادید ارائه می دین. توجه داشته باشید که استاد با شما سر جنگ ندارن.
    این مطلب هم از قول یکی از استاداتون جای تعجب داشت.
    حسودی می کنه که چرا این ایده به ذهن خودش نرسیده.
    از جزئیات کاراتون اطلاع ندارم پس صحبتی در اون مورد نمی تونم داشته باشم. طبق گفته خودتان در صورتی که کار بزرگی اکسپریمنتال انجام دادین و با آباکوس وریفای کردین. حتماً امکام چاپ مقاله در ژورنال خیلی معتبری طبق نتیجه 70 درصدی که می فرمایید وجود دارد.
    در مورد مدلسازیتون مختصری توضیح بدین شاید بتونم راحت تر نظر بدم.
    موفق باشید.
    2 کاربر پست #4ci# عزیز را پسندیده اند . 7K7,ali006
    ***هر کجا هستم، باشم......آسمان مال من است***
    **مشاوره انجام پروژه با آباکوس**

8. Top | #8
    7K7
    7K7 آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    آزاد
    پسندیده
    42
    نقل قول نوشته اصلی توسط #4ci# نمایش پست ها
    با سلام. من تا جایی که پیام های شما رو خوندم. خودتونو برتر از استاد لاقل در فیلد کاری که انجام دادید ارائه می دین. توجه داشته باشید که استاد با شما سر جنگ ندارن.
    این مطلب هم از قول یکی از استاداتون جای تعجب داشت.
    حسودی می کنه که چرا این ایده به ذهن خودش نرسیده.
    از جزئیات کاراتون اطلاع ندارم پس صحبتی در اون مورد نمی تونم داشته باشم. طبق گفته خودتان در صورتی که کار بزرگی اکسپریمنتال انجام دادین و با آباکوس وریفای کردین. حتماً امکام چاپ مقاله در ژورنال خیلی معتبری طبق نتیجه 70 درصدی که می فرمایید وجود دارد.
    در مورد مدلسازیتون مختصری توضیح بدین شاید بتونم راحت تر نظر بدم.
    موفق باشید.
    سلام
    متشکرم از پیگیری و پاسخ تان- در این مدت با راهنمایی دوستان موفق شدم با یکی از اساتید محترم دانشگاه امیر کبیر دیدار کنم ایشان موضوع را بررسی کردند و ارزش و پتانسیل مقاله شدن را تایید فرمودند و در حال حاضر با ایشان در حال نوشتن مقاله و تکمیل تحقیق هستیم.
    در اولین فرصت براتون بخشی از پژوهش و ایده آن را عرض کنم. سعی داریم قبل از تعطیلات عید پژوهش و مقاله را تمام کنیم برای همین در حال حاضر سخت مشغول تلاش هستیم. شماره تماس تان را اگر مایل بودید پ خ بفرمایید تا اگر فرصت شد بیشتر صحبت کنیم.
    متشکرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)