سیویل فایل کلیدواژه

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: راهنمایی درباره پروژه فولاد 7 طبقه بسیار ساده + دانلود پروژه فولاد

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    49
    مورد پسند : 32 بار در 21 پست

راهنمایی درباره پروژه فولاد 7 طبقه بسیار ساده + دانلود پروژه فولاد

با سلام و احترام خدمت مهندسین گرامی

این فایل که در ادامه دانلود می کنید پروژه فولاد این ترم من هست. نمی دونم مشکلی در محاسبه نیرو ها هست یا نه و همین طور در طراحی. دارم با ETABS مدل سازی می کنم ولی فعلا خیلی از نیرو ها از چیزی که من محاسبه کردم بیشتر شده لطفا کمکم کنید ببینم اشتباهم کجاست؟

پروژه فولاد با فرضیات بسیار ساده کننده : ساختمان 7 طبقه از دو جهت دارای مهاربند قطری در یک دهانه هست.

هیچ دیوار و راه پله و ..... وجود ندارد

بار زنده 2 کیلو نیوتن بر متر بار مرده 5 کیلو نیوتن بر متر

قراره فقط یک مهاربند در طبقه اول و یک ستون در طبقه اول و تیر طبقه اول طراحی بشه.

ساختمان کاملا متقارن هست و خرپشته ندارد و ارتفاع طبقات 4 متر دهانه ها 5 متر و مساحت 25 متر مربع هست.

ساختمان با ویرایش 4 2800 و به صورت (مبحث 10- چاپ 92)
    LRFD طراحی شده و مبحث 6 چاپ 92 برای بارگذاری.

از دوستان و مهندسین گرامی خواهش می کنم بررسی بفرمایند و مشکلات را گزارش کنند. فایل ETABS به زودی حاضر میشه و اضافه می کنم ولی از دوستان عزیز اگر کسی حوصله داشت لطفا در ETABS مدل سازی کنه (خیلی راحته و وقتی نمی گیره) واقعا ممنون می شوم.

یک دنیا تشکر و سپاس

دانلود
    پروژه فولاد 7 طبقه

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط alex_the lion نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت مهندسین گرامی

این فایل که در ادامه دانلود می کنید پروژه فولاد این ترم من هست. نمی دونم مشکلی در محاسبه نیرو ها هست یا نه و همین طور در طراحی. دارم با ETABS مدل سازی می کنم ولی فعلا خیلی از نیرو ها از چیزی که من محاسبه کردم بیشتر شده لطفا کمکم کنید ببینم اشتباهم کجاست؟

پروژه فولاد با فرضیات بسیار ساده کننده : ساختمان 7 طبقه از دو جهت دارای مهاربند قطری در یک دهانه هست.

هیچ دیوار و راه پله و ..... وجود ندارد

بار زنده 2 کیلو نیوتن بر متر بار مرده 5 کیلو نیوتن بر متر

قراره فقط یک مهاربند در طبقه اول و یک ستون در طبقه اول و تیر طبقه اول طراحی بشه.

ساختمان کاملا متقارن هست و خرپشته ندارد و ارتفاع طبقات 4 متر دهانه ها 5 متر و مساحت 25 متر مربع هست.

ساختمان با ویرایش 4 2800 و به صورت (مبحث 10- چاپ 92)
    LRFD طراحی شده و مبحث 6 چاپ 92 برای بارگذاری.

از دوستان و مهندسین گرامی خواهش می کنم بررسی بفرمایند و مشکلات را گزارش کنند. فایل ETABS به زودی حاضر میشه و اضافه می کنم ولی از دوستان عزیز اگر کسی حوصله داشت لطفا در ETABS مدل سازی کنه (خیلی راحته و وقتی نمی گیره) واقعا ممنون می شوم.

یک دنیا تشکر و سپاس

دانلود
    پروژه فولاد 7 طبقه

دوستان عزیزم فایل ETABS 2015 اضافه شد. لطفا چک کنید مدل سازی و بار گذاری صحیح انجام شده است یا نه؟
    اگر صحیح است چرا نیروی محوری ستون 4 در اثر زلزله توسط محاسبات دستی من 7647.13 کیلو نیوتن درآمده در حالی که نرم افزار این مقدار را بیش از 10000 کیلو نیوتن حساب کرده لطفا راهنمایی کنید.
    دانلود فایل ETABS
    Akharin 2
    متشکرم

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بخش نظام مهندسی
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    99
    مورد پسند : 323 بار در 100 پست
    سلام من فایلتون رو ندیدم. اما تا جایی که اطلاع دارم ایتبز وزن اسکلت رو هم خودکار حساب میکنه که همین مساله چند تنی رو به نیروها اضافه میکنه در حالیکه معمولا وزن اسکلت تو محاسبات دستی حساب نمیشه دوم هم اینکه چون ساختمان بالای پنج طبقه است پس حداقل خروج از مرکزیت رو باید لحاظ کنیم و اینم اگه تو تنظیمات زلزله برای exو Ey لحاظ کرده باشین تاثیر میگذاره همین مقدار 5 درصد خروج از مرکزیت. مگه اینکه اونو هم تو محاسباتتون لحاظ کرده باشین اما چون ایتبز میاد سازه رو تحلیل میکنه و بر اساس اجزا محدود معادلات رو حل و نیروها رو به دست میاره معمولا جوابش درست تر هست سوم برای تنظیمات آیین نامه ای زلزله تو ایتبز منطقه رو چی گرفتین؟ این کمی تو جوابا تاثیر داره شاید تنظیمات اون رو درست انجام ندادین تو نسخه های ایتبز 9.7 یادمه منطقه رو D میگرفتم که برای منطقه ایران بخوره دقیق مثل ایران نیست منطقه بندیش، اما این گزینه نزدیکتر بود Seismic design category
    ویرایش توسط st.e : 1395/03/12 در ساعت 17:06
    3 کاربر پست st.e عزیز را پسندیده اند . alex_the lion,ali031,omidsmart

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر آماتور
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل کارشناسی
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    تهران
    پسندیده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط st.e نمایش پست ها
    سلام من فایلتون رو ندیدم. اما تا جایی که اطلاع دارم ایتبز وزن اسکلت رو هم خودکار حساب میکنه که همین مساله چند تنی رو به نیروها اضافه میکنه در حالیکه معمولا وزن اسکلت تو محاسبات دستی حساب نمیشه دوم هم اینکه چون ساختمان بالای پنج طبقه است پس حداقل خروج از مرکزیت رو باید لحاظ کنیم و اینم اگه تو تنظیمات زلزله برای exو Ey لحاظ کرده باشین تاثیر میگذاره همین مقدار 5 درصد خروج از مرکزیت. مگه اینکه اونو هم تو محاسباتتون لحاظ کرده باشین اما چون ایتبز میاد سازه رو تحلیل میکنه و بر اساس اجزا محدود معادلات رو حل و نیروها رو به دست میاره معمولا جوابش درست تر هست سوم برای تنظیمات آیین نامه ای زلزله تو ایتبز منطقه رو چی گرفتین؟ این کمی تو جوابا تاثیر داره شاید تنظیمات اون رو درست انجام ندادین تو نسخه های ایتبز 9.7 یادمه منطقه رو D میگرفتم که برای منطقه ایران بخوره دقیق مثل ایران نیست منطقه بندیش، اما این گزینه نزدیکتر بود Seismic design category
    با سلام و تشکر از راهنمایی تون

اگر امکانش هست لطفا فایل ایتبز را یه چک بفرمایید که پارامتر ها و بار ها و ترکیبات بار ها صحیح هست یا نه؟

از پاسخ و راهنمایی تون بسیار سپاسگزارم/ در مورد منطقه در ایتبز 2015 ورژن نهایی که من کار کردم چنین چیزی خاطرم نیست C و K که دستی محاسبه شده بودند وارد کردم و شتاب منطقه رو 0.35g در نظر گرفتم.به نظرم گزینه Seismic design رو هم جایی فعال کرده بودم.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بخش نظام مهندسی
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    99
    ایتبز 2015 ام باز نمی شه
    فایل pdf شما رو دیدم ببینید اختلاف چند تن طبیعی هست
    1- شما وزن اسکلت ساختمان رو در نظر نگرفتید با توجه به اینکه سازه 7 طبقه هست وزن هم بی شک تاثیرگذاره
    حالا ایتبزم باز نمی شد اما شما برین وزن اسکلت رو از ایتبز در بیارین و تقریبی بین همه ی ستونها تقسیم کنید
    2- مهاربندهای قطری به خاطر اینکه طول مهارنشده برای کمانش اونها ضریب یک داره برای سازه 7 طبقه خیلی کم هستن و ضعیف
    در مهاربندهای ضربدری طول مهارنشده در کمانش داخل صفحه 0.5 و در کمانش خارج صفحه 1 هست و خیلی تفاوت ایجاد میشه
    نکته : در قابهای رو به روی هم باید جهت مهاربندهای قطری رو برعکس هم بگذارید تا اگه نیروی زلزله جهت اش عوض شد هر دو جهت رو ساپورت کنه
    مهاربندها رو تو فایل pdf دیدم بنظرم کم بودن و تو ایتبز جواب نمیدن مگه اینکه خیلی شماره اش رو بالا ببرین نمیدونم شاید چون مساحت کمه جواب بده
    3- همونطور که گفتم برای خروج از مرکزیت Ex,Ey,Ex+-5%,Ey-+5% رو هم باید بسازید شما با کدوم یکی از این نیروهای زلزله نیروی ستون رو از خروجی ایتبز گرفتین؟ تو فایل دستی خروج از مرکزیت رو ندیدم لحاظ شده باشه

4 و از همه مهم تر در ستونهایی که جفت بادبند هستند بادبند روی نیروی ستون تاثیر میگذاره بارها دیدم اگه بادبند لب مرز بوده باشه اگه ستون کناری رو یکم تقویت کنم میشده که بادبند جواب بده چون ستون به صورت گیردار بالا میره (تو تراز کف طبقات نه تکیه گاه ستون) و نیروی زلزله که به joint ها در کف سازه یا مرکز جرم وارد میشه از طریق دیافراگم پخش میشه بین گره ها و این باعث میشه ستونهایی که کنار بادبند هستند مقداری نیروی زلزله به ستون وارد بشه

در کل به نظر م اختلاف چند تن با توجه به اینکه نیروی اسکلت رو در نظر نگرفتین قابل اغماض هست
    2 کاربر پست st.e عزیز را پسندیده اند . alex_the lion,ali031

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر بخش نظام مهندسی
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    99
    Seismic design category که مربوط به انتخاب نوع منطقه لرزه خیزی هست و کمی شبیه به ناحیه های مختلف با خطر لرزه خیزی مختلف هست تو قسمت تنظیمات آیین نامه هست بهتره از فهرست کشویی D رو انتخاب کنید
    3 کاربر پست st.e عزیز را پسندیده اند . A M III R,alex_the lion,ali031

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    زلزله
    نام دانشگاه
    سهند تبریز
    پسندیده
    60
    مورد پسند : 219 بار در 139 پست
    سلام
    ببخشید نمیدونستم کجا بپرسم این سوال رو
    کسی میتونه بگه بار پله رو چه جوری حساب کرده تو این شکل؟
    بار مرده پله 700 کیلوگرم بر مترمربع هست
    ممنون میشم اگه کسی بلده کمک کنه
    ممکن است راهی که می رود درست نباشد،اما مهم این است که راه می رود...در عصری که بسیاری همچو او نشسته اند.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر بخش نظام مهندسی
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    99
    نقل قول نوشته اصلی توسط kakto0os نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید نمیدونستم کجا بپرسم این سوال رو
    کسی میتونه بگه بار پله رو چه جوری حساب کرده تو این شکل؟
    بار مرده پله 700 کیلوگرم بر مترمربع هست
    ممنون میشم اگه کسی بلده کمک کنه
    تو شکل تیرهای شمشیری که مورب هستن رو به صورت خط چین نشون داده جهت تیرچه رو هم همینطور
    بعد با توجه به جهت تیرچه ، بار مرده رو اول به صورت گسترده روی تیر شمشیری انداخته بعد مثل یه تیر ساده عکس العمل شمشیری رو در نقاط انتهایی وارد کرده
    اون قسمتی هم که پاگرده رو با صورت هاشور نشون داده که اون کامل تو ایتبز مدل میشه ولی برای شمشیریها بار رو د راون نقاط به صورت متمرکز وارد میکنه

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    زلزله
    نام دانشگاه
    سهند تبریز
    پسندیده
    60
    تو شکل تیرهای شمشیری که مورب هستن رو به صورت خط چین نشون داده جهت تیرچه رو هم همینطور
    بعد با توجه به جهت تیرچه ، بار مرده رو اول به صورت گسترده روی تیر شمشیری انداخته بعد مثل یه تیر ساده عکس العمل شمشیری رو در نقاط انتهایی وارد کرده
    اون قسمتی هم که پاگرده رو با صورت هاشور نشون داده که اون کامل تو ایتبز مدل میشه ولی برای شمشیریها بار رو د راون نقاط به صورت متمرکز وارد میکنه
    خیلی ممنون
    ولی من اینجوری هم حساب میکنم فقط باکس وسط درست درمیاد عدداش بقیه نه
    شایدم من دارم اشتباه حساب میکنم
    ویرایش توسط kakto0os : 1395/03/20 در ساعت 19:13
    ممکن است راهی که می رود درست نباشد،اما مهم این است که راه می رود...در عصری که بسیاری همچو او نشسته اند.

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر بخش نظام مهندسی
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    سازه
    نام دانشگاه
    -
    پسندیده
    99
    اونی تیر بازوی اول و سوم که یه سمتش بار 963و 1453 داره و وسطش بار تیر بازوی دوم یعنی 441 وارد میشه رو باید مثل تیر ساده ای حل کنید که هم بار گسترده ناشی از بار پله بهش وارد میشه هم اون بار متمرکز 441 در فاصله ی 1.2 متری از انتهای تیر
    من فکر میکنم که بار قسمت رمپ پله که مورب هست 700 کیلوگرم بر مترمربعه و ممکنه اون قسمت پاگردش که افقی هست بارش ممکنه بیشتر باشه
    حالا اون تیر رو همینطوری حساب کنید ببینبد درست درمیاد

11. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    وضعيت تحصيلي
    فارغ التحصیل ارشد
    رشته تحصيلي
    زلزله
    نام دانشگاه
    سهند تبریز
    پسندیده
    60
    اونی تیر بازوی اول و سوم که یه سمتش بار 963و 1453 داره و وسطش بار تیر بازوی دوم یعنی 441 وارد میشه رو باید مثل تیر ساده ای حل کنید که هم بار گسترده ناشی از بار پله بهش وارد میشه هم اون بار متمرکز 441 در فاصله ی 1.2 متری از انتهای تیر
    من فکر میکنم که بار قسمت رمپ پله که مورب هست 700 کیلوگرم بر مترمربعه و ممکنه اون قسمت پاگردش که افقی هست بارش ممکنه بیشتر باشه
    حالا اون تیر رو همینطوری حساب کنید ببینبد درست درمیاد
    نه درست در نمیاد اون باری که 1453 بدست آوردن، من حساب میکنم 1141 درمیاد
    کاربر مقابل پست kakto0os عزیز را پسندیده است: Construction Mgmt

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)