کنکور ارشد عمران - کنکور دکترای عمران

کنفرانس عمران معماری

آزمون نظام مهندسی عمران

اطلاعیه
راه اندازی کانال ارشد عمران در تلگرام

برای کسب اطلاعات بیشتر و عضویت در کانال رسمی سایت کلیک کنید.


سیویل فایلکلیدواژه آزمون نظام مهندسی

آخرین ارسال های انجمن

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ از ۱۳ اردیبهشت

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ از ۱۳ اردیبهشت

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، گفت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کدرشته امتحانی و ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود، ثبت‌نام برای شرکت در ۱۳۷ کدرشته امتحانی از ۱۴۳ کدرشته امتحانی منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از شانزدهم آذر ماه سال گذشته آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز چهارشنبه ۲۵ آذر پایان یافت.

وی افزود: ثبت‌نام و برگزاری آزمون ۶ کدرشته امتحانی دیگر از ۱۴۳ کدرشته امتحانی شامل کدرشته‌های ۱۱۴۷، ۱۱۴۹، ۱۱۵۰، ۱۱۵۱، ۱۱۵۳ و ۱۱۵۸ به طور جداگانه و از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط با هماهنگی سازمان سنجش انجام می‌شود.

توکلی اظهار داشت: به منظور مساعدت و همکاری با داوطلبانی که در زمان مقرر برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ اقدام نکرده‌اند ترتیبی اتخاذ شد که از دوشنبه ۳ اسفند تا چهارشنبه ۵ اسفند این دسته از داوطلبان نیز برای ثبت‌نام اقدام کنند و اطلاعات ثبت‌نامی تمامی داوطلبان برای مشاهده و ویرایش بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که در مرحله اول و دوم ثبت‌نام در مجموع ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برای ثبت‌نام در این آزمون اقدام کردند.

 

* کاهش تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به سال گذشته

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به کاهش تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ عنوان کرد: تعداد داوطلبان ثبت‌نام‌کننده برای سال ۹۵ نسبت به سال گذشته ۵۱ هزار و ۸۹۷ نفر یعنی ۶٫۳۸ درصد کمتر شده است.

وی اضافه کرد: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب ثبت‌نام‌کننده ۳۹۲ هزار و ۴۸۱ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۶۳۵ نفر مرد هستند یعنی ۵۱٫۵۷ درصد ثبت‌نام‌کنندگان زن و ۴۸٫۴۳ درصد آنان مرد هستند.

وی گفت: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب ثبت‌نام‌کننده در این آزمون ۶۸ هزار و ۵۰۳ داوطلب علاقمندی خود را برای شرکت در کدرشته امتحانی دوم (علاوه بر کدرشته امتحانی اول) اعلام کردند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۶۷۵ نفر زن و ۳۵ هزار و ۸۲۸ نفر مرد هستند یعنی ۴۷٫۷۰ درصد علاقمندان به کدرشته امتحانی دوم زن و ۵۲٫۳۰ درصد مرد هستند.

به گفته وی نظر به اینکه آزمون هر کدرشته امتحانی به طور جداگانه و در یک جلسه برگزار می‌شود و هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون هر کدرشته امتحانی باید پرینت کارت شرکت در همان آزمون را دریافت کند لذا برای داوطلبانی که علاوه بر کدرشته اول، علاقمندی خود را برای شرکت در آزمون کدرشته دوم نیز اعلام کردند دو کارت شرکت در آزمون صادر می‌شود. بنابراین برای برگزاری آزمون سال ۹۵، ۸۲۹ هزار و ۶۱۹ کارت آزمون صادر می‌شود که از این تعداد ۴۲۵ هزار و ۱۵۶ کارت برای داوطلبان زن و ۴۴۴ هزار و ۴۶۳ کارت برای داوطلبان مرد صادر شده است.

 

* توزیع کارت از سیزدهم اردیبهشت

توکلی ادامه داد: همچنین اطلاعیه سازمان سنجش پیرامون نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما و همچنین تاریخ، محل و نحوه برگزاری آزمون در روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و در نشریه پیک سنجش روزهای ششم و سیزدهم اردیبهشت ماه نیز منتشر می‌شود.

مشاور عالی رئیس‌ سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط در روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت تا چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت توزیع می‌شود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای دریافت کارت اقدام کنند.

به گفته توکلی،‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و همچنین بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه شانزدهم و جمعه هفدهم اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود و نتیجه اولیه آزمون نیز به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه دوم خرداد ماه اعلام می‌شود.

منبع

 

دسته بندی : آزمون کارشناسی ارشد تاريخ : 95/02/03 بازديد : 946


ارسال نظر

» دیدگاه تان را فارسی بنویسید ، دیدگاه های انگلیسی و فینگلیش تایید نمی شوند .

تبلیغات
ADS
تقویم کنفرانس ها
از ارشد عمران چه خبر؟
نظرسنجی

امسال در کدام آزمون آزمایشی ثبت نام می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
ADS
آمار بازدید

وضعیت آنلاین ها :

 • میهمان : 48
 • اعضاء : 1
 • مجموع : 49

اعضای آنلاین

 • مجموع کاربران : 22030

سیویل فایل
Ads
تاپیک های مهم انجمن
تقویم آزمون ها
  1. ثبت نام: 1 تا 7 دی 95
  2. برگزاری: 7 و 8 اردیبهشت 96
  3. نتیجه اولیه: دهه سوم خرداد 96
  4. نتیجه نهایی: شهریورماه 96
  1. ثبت نام: 16 آذر تا 9 دیماه 95
  2. برگزاری: 6 خرداد 96
  3. نتایج: نیمه دوم شهریور 96
  1. ثبت نام: 16 تا 22 آذر 95
  2. برگزاری: 6 اسفند 95
  3. نتیجه اولیه: نامشخص
  4. مصاحبه: نامشخص
  5. نتیجه نهایی: نامشخص
  1. ثبت نام: 16 آذر تا 9 دیماه 95
  2. برگزاری: 9 بهمن 95
  3. نتیجه اولیه: اوایل خرداد 96
  4. مصاحبه: اواسط خرداد 96
  5. نتیجه نهایی: نیمه دوم شهریور 96
  1. ثبت نام: تا 15 تیر 95
  2. برگزاری: 11 و 12 شهریور 95
  3. نتیجه: آبان 95
  1. ثبت نام: 17 اردیبهشت 95
  2. برگزاری: 16 آذر 95
  3. نتیجه: -

ناپلئون هیل:

منتظر نمانید. زیرا هیچ وقت فرصت مناسب دست نمی دهد...